Reprezentant Vanzari Moldova
Ana HR
Iasi
‎în urmă cu 9 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Căutăm o persoană orientată spre clienţi, perseverentă şi responsabilă pentru postul de Reprezentant Vânzări în Moldova.

Compania angajatoare are capital românesc şi este specializată în vânzarea şi distribuţia materialelor pentru amenajări interioare şi construcţii.

Titularul acestui post se va ocupa de promovarea şi vânzare produselor, ţinând seama de oportunităţile pieţei, de nevoile clienţilor şi de dezvoltarea unor parteneriate excelente cu clienţi noi, vechi sau potenţiali.

Cerinţe :

  • Experienţă de minim 3 ani în vânzări pe o poziţie similară;
  • Experiență în vânzări de produse din domeniul construcţiilor;
  • Cunoştinţe de utilizare a pachetului MS Office;
  • Abilități bune de comunicare, negociere şi persuasivitate;
  • Aspect și comportament business;
  • Permis de conducere categoria B.
  • Responsabilităţi :

  • Cunoaşterea îndeaproape a produselor companiei;
  • Căutarea clienţilor noi şi a oportunităţilor de vânzare;
  • Contactarea potenţialilor clienţi şi menţinerea legăturii cu clienţii vechi;
  • Reprezentarea companiei pe piaţă şi transmiterea informaţiilor despre companie;
  • Promovarea şi vânzarea materialelor de construcţii, a materialelor de amenajări interioare;
  • Gestionarea zonei din subordine (Judeţele : SV,BT,IS,NT,BC,VS,HR,CV,BV);
  • Efectuarea vizitelor periodice în magazine şi la distribuitori în vederea obţinerii unui feedback;
  • Întocmirea situațiilor și rapoartelor periodice;
  • Realizarea planului de vânzări faţă de targetele stabilite;
  • Încasarea contravalorii facturilor emise, conform termenelor stabilite în contract;
  • Formarea şi reactualizarea permanentă a bazei de date.
  • Beneficii :

  • Salariu fix + bonsuri de vanzari;
  • Tichete de masă;
  • Maşină, telefon, laptop de serviciu;
  • Oportunități de dezvoltare și promovare.
  • Raportați această lucrare