INGINER PRAM - CE 110 KV CRAIOVA
CEZ GROUP
Craiova
‎în urmă cu 13 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare de specialitate electrică, energetică, electrotehnică;
  • Cunoștinţe privind activitatea de PRAM, mentenanţă şi termografierea instalaţiilor electroenergetice;
  • Spirit de inițiativă, creativitate şi flexibilitate, adaptare rapidă la medii noi, atitudine proactivă;
  • Bune abilităţi de organizare şi gestionare a timpului, un nivel ridicat de etică de lucru şi integritate morală;
  • Lucrul în echipă, conştiinciozitate şi responsabilitate;
  • Capabilitate decizională în condiţii de lucru în situaţii limită;
  • Permis de conducere tip B.

    Descrierea jobului

  • Asigurarea mentenanței instalațiilor și echipamentelor electrice de protecție și automatizare , profilaxia echipamentelor primare , desfaşurând activităţi specifice PRAM cum ar fi : -revizie tehnică, intervenţii accidentale, verificare şi modificare a reglajelor instalaţiilor si echipamentelor electrice de protective şi automatizare;
  • termografiere a instalaţiilor şi echipamentelor electrice şi depistare a punctelor calde.
  • Conduce vehicul aflat în dotare pentru îndeplinirea sarcinilor de serviciu aferente postului.

    Pentru a consulta bibliografia, accesati websiteul Distributie Energie Oltenia, sectiunea Cariere / Oportunitati în cariera / Bibliografie

    Raportați această lucrare