Inginer Specialist Proiectare
Armax Gaz SA
Medias
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Bune cunostinte in domeniul tehnic inclusiv a diferitelor programe de proiectare (2D / 3D)
  • Bun coordonator / formator de echipe
  • Buna capacitate de organizare si respectare a deadline-urilor.
  • Cunostinte analiza de flexibilitate
  • Cunoasterea principiilor si tehnicilor de proiectare la nivel avansat
  • Cunoasterea aprofundata a prescriptiilor tehnice ISCIR-proiectare ale utilajelor si echipamentelor sub presiune, codurile ASME II, ASME VII, ASME VIII, SR EN 13445 SR EN 13480
  • Descrierea jobului

  • Executarea activitatii de proiectare specifica in domeniul montaj conducte in vederea realizarii unor proiecte pentru obiective industriale.
  • Suport in coordonarea departamentului Proiectare
  • Extern, asigura comunicarea cu partenerii din cadrul proiectului si respecta obligatiile contractuale ce decurg din acordul de parteneriat;
  • Intocmeste documentatii tehnice de proiectare la diverse faze (studiu, basic engineering, detail engineering);
  • Verifica si coordoneaza activitatea de intocmire a documentatiei de proiectare de catre subcontractori pentru realizarea si implementarea proiectelor
  • Asigura asistenta tehnica de specialitate la realizarea obiectivelor industriale proiectate pentru a asigura standardele de calitate
  • Elaboreaza detalii de executie pentru proiecte de montaj, conducte si utilaje in vederea executarii in santier
  • Intocmeste documentatia tehnica de proiectare de specific mecanic pentru obiectivele desemnate ca sarcini de serviciu
  • Propuneri de solutii tehnice pentru realizarea proiectelor de investitii
  • Participa la verificarea / avizarea documentatiei tehnice pentru a fi conforme cu cerintele stabilite, regulamentele, standardele si normele existente
  • Analizeaza sub aspect specific, continutul si specificatiile temelor de proiectare precum si a documentatiei elaborate de subcontractori
  • Raspunde de asigurarea conformitatii lucrarilor proprii si a colaboratorilor
  • Ce oferim?

  • Stabilitate, mediu de lucru placut si motivant.
  • Pachet salarial atractiv (in functie de cunostinte si performanta dovedita).
  • Posibilitati reale de promovare
  • Raportați această lucrare