Tehnician suport hosting Linux
Elvsoft/IntoVPS
Cluj-Napoca
6 zile în urmă

Elvsoft / IntoVPS angajeaza tehnician suport nivel 2 sau 3 pentru clientii de gazduire internet din afara tarii si din Romania.

Postul este la biroul nostru din Cluj-Napoca, cu norma intreaga (40 de ore pe saptamana).

  • Candidatul ideal : *
  • are experienta minima de 2 ani pe aceasta pozitie sau similara
  • are cunostinte de administrare servere Linux, Windows si experienta cu OpenVZ / Virtuozzo / XEN / KVM si cel putin doua dintre : apache, nginx, bind, exim / postfix / qmail, mysql / postgresql.
  • Reprezinta un avantaj cunostinte de CPanel, Plesk.

  • este pasionat de IT si internet
  • are abilitati excelente de comunicare oral si in scris, in limba romana si in limba engleza
  • are o personalitate deschisa, prietenoasa si optimista
  • este serios si punctual
  • Responsabilitati : *
  • ofera suport tehnic pentru clientii de gazduire internet prin email si telefon
  • testeaza, instaleaza si configureaza noile servere folosind tool-uri de automatizare : Kickstart, Puppet etc.
  • urmareste buna functionare a serverelor prin uneltele de monitorizare interna si remediaza eventualele defectiuni
  • se implica in perfectionarea solutiilor tehnice si perfectionarea serviciilor in general
  • Beneficii : *
  • mediu de lucru placut care iti sustine dezvoltarea profesionala
  • salariu competitiv
  • concediu de odihna 20 de zile lucratoare pe an
  • eventualele) ore suplimentare platite
  • prime anuale in functie de performantele companiei
  • bonuri de masa
  • acces la biblioteca IT a companiei
  • Raportați această lucrare