UI Designer (m/f/d)
Sportstech Brands Holding GmbH
București, București, Rumänien
2 zile în urmă

UI Designer (m / f / d)

  • București
  • With Professional Experience
  • 1 / 28 / 22
  • Noi, Sportstech Brands Holding GmbH, suntem o companie de comerț electronic în inima capitalei Berlin. Brandurile noastre Sportstech, Bluewheel, Deskfit și Relaxxnow reprezintă echipamente de fitness și wellness într-o clasă proprie.

    În prezent, suntem o echipă extrem de motivată, cu peste 300 de angajați din 35 de națiuni. Toți împărtășesc pasiunea pentru inovație.

    Un nivel ridicat de auto-motivare contează pentru noi, deoarece lucrăm ca o echipă globală și ne sprijinim reciproc în atingerea potențialului nostru maxim.

    Am fost recunoscuți pentru succesul nostru de către revista Focus as Growth Champion 2022, pe scena de creștere a start-up-urilor ne situăm în top 50 și, mai mult decât atât, descriși în FINANCIAL TIMES ca fiind una dintre companiile cu cea mai rapidă creștere din Germania și Europa în 2021.

    Verificați singuri și obțineți o perspectivă asupra companiei noastre : https : / / www.youtube.com / watch?v kZEI4Kse2BY

    Căutăm UI Designer (m / f / d)

    Responsabilități :

  • Abilitatea de a analiza, optimiza și implementa interfața de utilizator pe baza experienței de utilizator dorite
  • Lucrați cu un ochi pe simplitate într-un mediu multi dimensional pentru a transpune teme complexe și diferite cazuri de utilizare într-un limbaj de design concis
  • Ințelegere și cunoaștere profundă a marketingului, a tendințelor clienților și a experiențelor utilizatorilor
  • Comunicare constantă cu părțile interesate. interne și externe
  • Îmbunătățirea și optimizarea permanentă, prin analiza pieței și a concurenței, analiza comparativă și testare
  • Gestionarea, menținerea / extinderea și partajarea bibliotecii noastre UI.
  • Sprijinirea departamentului de strategie digitală în implementarea experienței utilizatorului
  • Profil :

  • Studii absolvite în mass-media digitală, design de comunicare sau un nivel educațional comparabil și experiență profesională relevantă ca UI Designer
  • Experiență într-o abordare centrată pe date pentru îmbunătățirea interfeței cu utilizatorul
  • Implementarea designului corporativ în interfețele noastre de utilizator (aplicații și site-uri web)
  • Abilitatea de a înțelege și de a adapta identitatea noastră corporativă pe tot parcursul proiectelor dvs.
  • Constientizarea avansată a celor mai bune practici pe diferite dispozitive finale
  • Experiență avansată în Adobe XD / Sketch / Invision (precum și Photoshop / Illustrator) sau dorința de a schimba setul de instrumente
  • Cunoștinte fluente de limbă engleză, scrisă și vorbită
  • La ce vă puteți aștepta de la noi :

  • Salariu competitiv
  • Program de lucru flexibil
  • Evenimente regulate în echipă și companie
  • Băuturi gratuite (apă, cafea, suc, ceai etc.)
  • Reducere pentru angajați la produsele noastre
  • Sarcini provocatoare și creative
  • Ai devenit curios?

    Dacă aveți întrebări, Cristina Moraru este disponibilă de luni până vineri între orele 9 a.m. și 5 p.m. în +40 732 474 419.

    Așteptăm cu nerăbdare să primim cererea dumneavoastră prin intermediul butonului "Aplicați online" de mai jos. Vă rugăm să includeți așteptările salariale și cea mai apropiată data de începere , împreună cu documentele de candidatură.

    Vă rugăm să ne trimiteți documentele de candidatură în limba engleză!