Senior Manager Relatii Clienti Multinationali- Bucuresti
BANCA COMERCIALA INTESA SANPAOLO ROMANIA S.A.
Bucuresti
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Ne dorim un coechipier care sa aiba :

  • Experienta relevanta in activitatea de creditare persoane juridice Corporatii Multinationale
  • Cunostinte foarte bune de limba engleza
  • Cunoasterea limbii italiane constituie un avantaj
  • Excelente abilitati de organizare si planificare
  • Abilitati foarte bune de comunicare si negociere
  • Orientare spre client
  • Orientare spre rezultate
  • Spirit de echipa
  • Carnet de conducere : categoria B
  • Te vei bucura de :

  • Oportunitatea de a lucra in cadrul unuia dintre cele mai puternice grupuri financiare din lume
  • Salariu competitiv si tichete de masa
  • Abonament de servicii medicale la o clinica privata
  • Accesul la o retea mondiala de experți medicali, oferita de Best Doctors, prin care se asigura o a doua opinie si tratament in cazul bolilor grave
  • Polita de asigurare de viata si sanatate
  • Zi libera platita cu ocazia aniversarii tale
  • Telefon si autoturism de serviciu
  • Considerăm că succesul nostru se datorează atât profesioniștilor cu care lucrăm, cât și motivației și sentimentului de apartenență la un Grup internațional.

    Punem preț pe dezvoltarea competențelor profesionale pentru atingerea obiectivelor, lucruri care duc la construirea unei relații durabile cu clienții noștri, bazată pe încredere și calitatea serviciilor.

    Descrierea jobului

    Te vei ocupa in principal de :

  • Gestionarea relatiei cu clientii multinationali, vizand initierea de relatii de afaceri, mentinerea si dezvoltarea portofoliului existent, colaborand in acest sens cu departamentele implicate si cu unitatile teritoriale
  • Evaluarea eligibilitatii clientilor pentru solicitarile de creditare si intocmirea propunerilor de creditare care sa corespunda atat profilului de risc acceptat de banca, cat si nevoilor clientilor
  • Monitorizarea clientelei Corporate in vederea detectarii riscului de creditare / problemelor critice
  • Participarea la procesele si proiectele coordonate de catre Divizia Corporate care privesc imbunatatirea procesului de creditare pentru persoanele juridice, precum si a modalitatilor comerciale de abordare a segmentului Corporate (conditii de pret, segmentare, tipuri de produse etc)
  • Participarea la proiectarea si dezvoltarea de produse specifice dedicate ariei de expertiza, elaborand pachete specifice de produse si propuneri de pricing
  • Acordarea suportului în ceea ce priveste concurenta, pozitia competitiva de referinta si colaborarea cu structurile comerciale competente pentru individualizarea oportunitatilor potentiale de business
  • Participarea la mentinerea colaborarii cu structurile specifice ale Grupului Intesa Sanpaolo
  • Promovarea activitatilor de cross selling in randul clientelei Corporate in linie cu strategia de dezvoltare agreata cu GRM-ul care gestioneaza clientul la nivel de Grup.
  • Raportați această lucrare