TEHNICIAN IT
Barrier S.R.L.
Bacau
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Sa fie o persoana responsabila, bine organizata si proactiva, care poate invata usor,
  • Sa aiba abilitati de analiza, planificare si prioritizare a activitatilor.
  • Capacitate de analiza date cu instrumente specifice (BI)
  • Sa aiba abilitati de comunicare (scrisa si verbala), atentie la detalii
  • Lucru în echipă;
  • Permis de conducere cat.B
  • Limba engleză nivel mediu
  • Descrierea jobului

  • Asigura implementarea strategiei IT, a procedurilor IT precum si a normelor de lucru IT
  • Raspunde la solicitarile utilizatorilor / colegilor (via telefon / email / remote / personal), sfatuindu-i asupra actiunilor potrivite pe care sa le intreprinda
  • Instaleaza si configureaza sisteme IT utilizate de catre personalul companiei, efectuand back-up / transfer de date cand si unde este necesar
  • Monitorizeaza sistemele si identifica problemele de performanta, oferind solutii pentru imbunatatirea acestora
  • Executa operaţiuni de mentenanţă pentru echipamente IT
  • Diagnosticheaza si solutioneaza problemele tehnice ale platformelor / aplicatiilor de hardware si software precum si a altor device-uri IT&C (active sau pasive) imprimante, switch-uri, cabluri etc;
  • Experienţă în operare şi administrare sisteme de operare Windows, Linux,(optional)
  • Cunoştinţe temeinice de configurare routere şi echipament reţea;
  • Cunoştinţe practice de software Office (Word, Excel);
  • Cunostinte de baza despre sistemele de securitate / supraveghere IP(NVR, camere IP)
  • Instalare si configurare hardware si software(calculatoare, periferice)
  • Instalare si configurare aplicatii desktop diverse
  • Instalare si configurare aplicatii email / clienti mail
  • Initiaza noii veniti sau colaboratorii externi in folosirea resurselor IT
  • Pentru inceput, iti oferim :

  • Venituri motivante corelate cu nivelul profesional demonstrat in companie,
  • Program de lucru : de Luni pana Joi 08.00 - 17.00; vineri program scurt - 08.00 14.30 (week-end liber),
  • Contract pe perioada nedeterminata,
  • Asigurare medicala si asigurare de viata privata,
  • Alte beneficii, la alegere : tichete de masa, tichete de vacanta, pensie privata pilonul III, abonament la sala, prima de transport, ajutor pentru educatie copil,
  • Program personalizat de training si integrare,
  • Un mediu de lucru placut, modern si dinamic, orientat spre dezvoltarea oamenilor,
  • Oportunitati de avansare in cariera,
  • Raportați această lucrare