Customer service representative
MAIER CONSULTANTS LTD
Bucuresti
‎în urmă cu 16 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Îți dorești să dai startul carierei tale sau să îți îmbunătățești aptitudinile și cunoștințele? Fie că ai experiență sau nu în domeniu, te așteptăm să faci parte din echipa noastră.

Această poziție este entry level, cu scopul de a crea personal specializat în funcție de necesitățile noastre și competențele aplicantului.

CANDIDATUL IDEAL :

  • Abilități excelente de comunicare, putere de convingere și negociere.
  • Atitudine pozitivă, calm, răbdare, entuziasm și dorință de învățare.
  • Cunoștințe foarte bune de operare PC.
  • Dorință permanentă de perfecționare și avansare în carieră.
  • Fluent limba română și limba engleză (scris, citit și vorbit).
  • Experiență anterioară în drept, notariat sau relații cu clienții reprezintă un avantaj.
  • Vă rugăm să aplicați doar dacă puteți răspunde cu DA, întrebările de mai jos :

    1. M-am documentat despre activitatea MAIER Consultants și mă consider persoana potrivită pentru acest job!

    2. Am înțeles că acest job necesită o perioadă de training full time (luni-vineri, între 9-18), și sunt disponibil / ă imediat!

    3. Am înteles că nu se poate efectua training-ul remote (de acasă) sau part-time.

    4. Am înțeles că în perioada de training voi avea un salariu de entry level, echivalent cu salariul minim pe economie în România, și că salariul meu va crește treptat, în primele 12 luni, în funcție de vechime și experiență.

    5. Pentru a înțelege pe deplin necesitățile jobului, sunt disponibil / ă imediat ca să particip la o zi de acomodare, la biroul MAIER Consultants din București.

    RESPONSABILITĂȚI :

  • Preluarea solicitărilor transmise de către clienți, identificarea și înțelegerea nevoilor acestora cu scopul de a vinde serviciile noastre.
  • Soluționarea cererilor primite prin telefon / email / chat.
  • Încheierea cu succes procesul de vânzare, contribuind la realizarea obiectivelor companiei.
  • Capacitatea de autonomie pe post și de a se adapta rapid la nevoile jobului.
  • Ce urmează să fac mai exact :

  • informarea clientului (telefonic sau prin email) cu privire la :
  • serviciile pe care le oferim;
  • documentele necesare prestării unui serviciu;
  • locațiile de eliberare a documentelor solicitate (unde este cazul);
  • taxele prestate;
  • timpul de soluționare.
  • solicitarea documentelor necesare și întocmirea corectă a dosarului clientului;
  • transmiterea informațiior primite către consultanții nostri care urmează să soluționeze cererea;
  • actualizarea datelor clientului;
  • alte activități similare.
  • Alte informații :

  • Program de muncă flexibil (după perioada de training) : full time sau part time.
  • Perioada de training se efectuează la biroul din zona Unirii, București.
  • Angajament pe termen lung.
  • Șansa de a construi o carieră într-un domeniu plăcut și dinamic.
  • Salariu de bază în primele 3 luni (training) : £2.50 / h (aprox. 13-14 RON) - aprox. 2400-2500 RON brut.
  • Salariu de bază după cele 3 luni : în funcție de vechime și experiență.
  • Bonusuri : activități suplimentare, bonus de performanță, etc.
  • Raportați această lucrare