Director economic
SC CARETTA SRL
Iasi
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • studii universitare in domeniul economic;
  • experiența minim 5 ani intr-o poziție de management financiar-contabil, supervizare contabilă si / sau coordonare departament financiar contabil, controlling costuri;
  • experiența in contabilitatea de producție;
  • cunoștinte solide in ceea ce privește legislația financiar-contabilă si fiscală;
  • membru C.E.C.C.A.R;
  • abilitați de comunicare profesională, organizare si coordonare echipă;
  • spirit de inițiativă, puternic si de incredere pentru cei din jur si cu extraordinare capacitați de Șef Management ;
  • seriozitate, personalitate dinamică;
  • găndire logică si atenție la detalii;
  • cunoaștere foarte bună a programului WinMentor (Enterprise);
  • integritate morală şi etică profesională.
  • Descrierea jobului

  • elaborează, impreună cu contabilul șef, strategii financiar- contabile in cadrul firmei pentru creșterea eficienței economice in condițiile respectării legislației in vigoare;
  • supraveghează impreună cu contabilul șef, activitațile din departamentul financiar contabil;
  • elaborează si asigură implementarea politicilor si strategiilor financiar-contabile ale firmei;
  • planificarea, supervizarea, organizarea si coordonarea activităților, proceselor a membrilor echipei de producție cu impact in activitatea financiar-contabilă;
  • gestionează, organizează si analizează lunar, impreună cu contabilul șef, a necesarul de lichiditați;
  • urmarește situația stocurilor de valori materiale si organizeaza, conduce si controleaza inventarierea patrimoniului;
  • urmarește permanent legislația din domeniul financiar-contabil si asigură respectarea acesteia;
  • colaborează cu contabilul șef pentru defalcarea indicatorilor financiari prin intermediul bugetelor;
  • implementează si coordonează contabilitatea de gestiune in WinMENTOR ENTERPRISE®;
  • Raportați această lucrare