Cost Control Manager
Mulberry Development SRL
Timisoara
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Absolvent de studii superioare in domeniul constructiilor sau stiintelor economice;
  • Experienta pe un post similar minim 2 ani;
  • Punctual, organizat, orientat spre munca in echipa;
  • Spirit de observatie, analitic si orientat spre identificarea solutiilor;
  • Limba engleza;
  • Detine cunostinte si are experienta dobandita in utilizarea aplicatiilor software specifice : AutoCad, Microsoft Office (Word, Excel, Power Point, MS Project).
  • Descrierea jobului

  • Capacitatea de a prioritiza sarcinile si de a respecta termenele impuse;
  • Intocmeste bugetul proiectului si propune actualizari atunci cand este cazul, justificand variatiile;
  • Urmareste incadrarea cheltuielilor in valorile bugetate, analizand si explicand variatiile;
  • Pregateste si organizeaza licitatii pentru contractarea diferitelor lucrari necesare in realizarea proiectului;
  • Verifica situatii de lucrari : lucrarile facturate fac parte din lucrarile contractate, iar valorile facturate sunt conform prevederilor contractuale;
  • Realizeaza simulari de tip cost-to-complete ;
  • Defineste standarde de cost pentru diverse tipuri de lucrari;
  • Negociaza termenii si conditiile cheie ale contractelor de lucrari si pregateste documentul care sumarizeaza intelegerea (HoT);
  • Analizeaza proiectul contractului pentru conformitate cu HoT;
  • Propune solutii in negocierile cu constructorii privind modul de implementare a intelegerii in contractele comerciale;
  • Raportați această lucrare