Agent de transport
Tomis Multimodal Services S.R.L.
Constanţa, Romania
1 zi în urmă
source : MyNextJob

Cerințe

Experiență in logistica, dispecerat, transport rutier, Freight Forwarder min 3 ani

Organizat,autodidact,gandire pozitiva,flexibil,dinamic,responsabil.

Abilitați in utilizarea aplicațiilor Microsoft Office (Outlook, Excel, Word)

Limba engleza - nivel mediu(scris, citit)

  • Excelente capacitați de planificare si coordonare si comunicare;
  • Personalitate dinamică, comunicativă, organizată, analitică;
  • Capacitatea de a lucra in condiții de stres termene limita.

    Descrierea jobului

    Gestionare apeluri telefonice, corеspondеntа, documente interne

    Organizează, coordonează planifica si monitorizează activitatea de transport zilnica atât a parcului propriu de camioane precum si a parcului auto al subcontractorilor , asigurând optimizarea traseelor si eficientizarea consumului de resurse

    Identifica autovehiculul disponibil

    Asigura curse si marfa pentru autovehiculele disponibile, gestionând evidenta tuturor camioanelor si încărcărilor de marfa

    Transmite detaliile legate de transport șoferilor si menține legătura directa cu aceștia

    Dezvolta portofoliul de clienți direcți(producători, importatori, exportatori, comercianți)

    Gestionează documentele specifice activității in mod corespunzător : atât CMR, aviz de expediție a mărfii, procese verbale, documente interne, facturile etc.

    cat si documentele firmelor de transport

  • Păstrează legătura cu clienții interni si externi , contactează potențialii clienți in vederea stabilirii unor relații comerciale cu aceștia;
  • Analizează solvabilitatea clienților existenți si potențiali;
  • Este răspunzător de îndeplinirea cerințelor clienț ilor si a procedurilor interne , asigurând necesarul de transport al clienților;
  • Răspunde de buna derulare a relațiilor contractuale si soluționarea problemelor de transport;
  • Raportarea săptămânală a activității

    Beneficii

    Pachet salarial atractiv

    Mediu comepetitiv

    Raportați această lucrare