DIRECTOR REGIONAL DE VANZARI
REGATA S.R.L.
Targoviste
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Absolvent de studii superioare

Cunoasterea limbii engleze

Minim 3 ani experienta in vanzari (mare avantaj experienta in domeniul materialelor de constructii si cunoasterea mediului de afaceri)

Cunostinte aprofundate de vanzari si management strategic

Spirit antreprenorial dezvoltat

Bun negociator, foarte bune abilitati de networking si comunicare

Spirit analitic si structurat, bun organizator

Posesor carnet auto, categoria B

Descrierea jobului

DIRECTOR REGIONAL DE VANZARI ZONA SUD locare in Targoviste, Ploiesti sau Pitesti

Regiuni acoperite : - ZONA SUD (Arges, Dambovita si Prahova)

DIRECTOR REGIONAL DE VANZARI ZONA SE locare in Constanta

Regiuni acoperite : - ZONA SE (Constanta, Tulcea, Ialomita)

DIRECTOR REGIONAL DE VANZARI ZONA ARDEAL - locare in Cluj-Napoca, Bistrita

Regiuni acoperite : - ZONA ARDEAL (Cluj, Maramures,Bistrita-Nasaud,Mures, Harghita)

DIRECTOR REGIONAL DE VANZARI ZONA NV - locare in Oradea

Regiuni acoperite : - ZONA NV (Bihor, Salaj, Satu-Mare))

Analizeaza si consolideaza obiectivele anuale de vanzari si bugete pe zone / produse, conform strategiei companiei

Propune solutii si face recomandari de consolidare a vanzarilor, concepe si implementeaza tactici si strategii de vazari la nivel regional

Mentine contactul permanent cu piata si strange informatii relevante privind oportunitatile din piata, trenduri, situatii ale concurentei etc.

Promoveaza activ produsele si serviciile din portofoliul companiei

Previzioneaza, planifica, organizeaza, coordoneaza si evalueaza permanent toate activitatile specifice de vanzari pe regiunea alocata

In baza analizelor de vanzari si clienti, stabileste actiunile imediate si urmatoare ale echipelor de vanzari zonale

Participa la negocierile de contracte cu clientii importanti

Stabileste si urmareste planul saptamanal / lunar de incasari

Monitorizeaza si raporteaza rezultatele si indicatorii de performanta stabiliti de catre managementul companiei.

Evalueaza si acorda feedback permanent reprezentantilor de vanzari privind activitatea acestora si din punctul de vedere al indeplinirii criteriilor de performanta stabilite

Contribuie la consolidarea echipei de vanzari, participand la interviuri si la alegerea candidatilor, conform standardelor de pregatire profesionala cerute de companie

Beneficii :

Pachet salarial motivant

Posibilitati de dezvoltare si avansare profesionala

Un loc de munca sigur intr-un ambient modern

Instrumente de lucru :

Masina, telefon mobil, laptop

Raportați această lucrare