Junior Communication & CSR Specialist
Lidl RO
Sediu Central Bucuresti, RO
1 zi în urmă

Noi, Lidl , suntem și anul acesta Angajator de Top în Romania și în Europa . Asta înseamnă că Lidl chiar este THE PLACE to work ! Căutăm oameni ca tine, entuziaști, implicați, sociabili, dornici să se afirme și să-

și pună bazele unei cariere solide într-o companie de succes la nivel național și internațional.

Responsabilităţi

  • Menținerea la zi a platformelor specifice pe care le folosește departamentul;
  • Culegerea de date pentru raportarea de sustenabilitate;
  • Analiza continuă și identificarea domeniilor critice ale societății, cu impact potențial asupra activității companiei;
  • Analiza concurenței cu privire la eforturile de CSR ale acestora, la nivel de produs și companie;
  • Implementarea proiectelor de CSR interne și externe;
  • Întocmirea contractelor de investiții sociale și urmărirea plăților;
  • Suport în scrierea materialelor de PR și comunicare internă;
  • Mentenanța site-ului corporate.
  • Profilul dvs.

    Ce așteptăm de la tine :

  • Să mânuiești cu talent și responsabilitate limba română;
  • Să ai cunoștințe de comunicare / PR;
  • Să cunoști conceptele de sustenabilitate / CSR și să fii interesat de a le aprofunda;
  • Să ai gândire analitică;
  • Să fii o persoana organizată, deoarece ne dorim să îți dezvolți abilități de project management;
  • Să fii fluent în limba engleză, cunoștințele de limba germană reprezintă un avantaj.
  • Ce îți oferim :

  • Perspectiva unei cariere într-o companie multinațională de succes;
  • Școlarizare într-o echipă dinamică și motivată;
  • Mediu de lucru modern, plăcut și dinamic;
  • Pachet salarial peste medie, corelat cu experiența și performanța.
  • Step 2
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite