IT Senior Administrator
Meda Prod 98 SA
Bucuresti
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Suntem in cautarea unui Administrator de Sistem Senior care sa se alature departamentului nostru de IT.

Pentru a avea succes in acest rol, ar trebui sa ai abilitati excelente de depanare, experienta cu diferite sisteme de operare / programe si nu in ultimul rand, deschiderea de a oferi suport echipei si utilizatorilor.

Asteptam cu interes sa te cunoastem daca indeplinesti urmatoarele cerinte :

  • ai minim 5 ani experienta in domeniu, pe un post similar;
  • detii diploma de Inginer, preferabil profil Calculatoare si Automatica;
  • detii cunostinte hardware de instalare servere / administrare retea;
  • ai experienta cu aplicatiile de back-up;
  • detii cunostinte de administrare Active Directory si politici de securitate, Office 365, Exchange Online;
  • ai experienta cu sistemele de operare Windows Server (2008, 2012, 2016);
  • ai experienta in administrarea bazelor de date Microsoft SQL si SQL Query;
  • detii cunostinte de virtualizare VMware;
  • cunosti limba engleza la nivel avansat;
  • esti o persoana deschisa, autonoma, ai o gandire logica, iti place sa lucrezi in echipa si ai un simt al umorului bine dezvoltat.
  • Esti printre candidatii preferati daca :

  • detii certificari Microsoft Certified Professional (MCP), sau alte certificari in domeniu;
  • detii cunostinte de administrare Zyxel, Cisco si Ubiquiti;
  • detii cunostinte de programare C# (C sharp) si Visual Basic;
  • ai experienta in administrarea aplicatiilor de tip SFA, ASKI si WMS, Crosspoint, aplicatii de monitorizare video, aplicatii de control access, SAP;
  • ai experienta in implementare proiecte de tip SFA, WMS sau proiecte de automatizare.
  • Descrierea jobului

    Principale responsabilitati ale postului :

  • configurare sisteme interne;
  • diagnosticare si solutionare probleme tehnice;
  • actualizare infrastructura de rețea;
  • instalare servere, dispozitive și firewall-uri;
  • instruire utilizatori noi de sistem si configurare conturi;
  • monitorizare performanta servere, software si hardware;
  • dezvoltare si integrare noi facilitati in cadrul retelei existente, sau chiar retele noi;
  • oferire asistenta / suport DPO;
  • efectuare instalari, configurari si administrare sisteme de operare, servere si sisteme IT din cadrul companiei.
  • Meda isi doreste sa colaboreze cu cei mai buni profesionisti, asa ca n-ar strica sa ne faci o vizita!

    Raportați această lucrare