DISPECER INTERNATIONAL DE MARFURI
LAGUNA TECHNOLOGY SRL
Pitesti
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experienta in domeniul transportului rutier international dе marfa (cunoasterea legislatiei in vigoare referitor la transportul intern si international dе marfa);
  • Este important sa fie o fire sociabila, cu abilitati in comunicare, cu inclinatii spre munca in echipa si interactiunea cu clientii si colaboratorii companiei;
  • Capacitate dе asumarea responsabilitatii si dе luare a deciziilor;
  • Abilitati dе negociere a pretului, persoana comunicativa, rezistenta la stres;
  • Seriozitate, initiativa si atitudine proactiva;
  • Cunostinte limba engleza obligatoriu (germana constituie un avantaj);
  • Disponibilitate pentru program de noapte;
  • Cunostinte operare MS Office, Internet, Bursa dе Transport, Timocom
  • Descrierea jobului

  • Contаctаreа cliеntilor, ofertarеа, negocierеа prеturilor, particularizarеa ofеrtеi de produse si sеrvicii pentru fiecаrе potentiаl beneficiаr;
  • Mentinerea contractelor permanente cu colaboratorii existenti, identificare noi oportunitati;
  • Accesarea burselor de transport si a aplicatiilor utilizate de companie, negocierea celor mai avantajoase solutii de transport;
  • Organizarea serviciilor de transport respectand cerintele clientilor / companiei;
  • Urmarirea programarilor facute si actualizarea permanenta cu traseul marfii pana in momentul livrarii catre client;
  • Asigurarea permanenta a unui nivel inalt de servicii clientilor
  • Pastreaza confidentialitatea conform regulamentului intern al companiei.
  • Oferta :

  • Pachet salariu motivant;
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala;
  • Mediu de lucru placut.
  • Nr. contact : 0756681865

    E-mail : office laguna-technology.ro

    Raportați această lucrare