Key Account Manager
DAAS International Group
Bucuresti
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare - in domeniul tehnic sau economic;
  • Cursuri de specialitate absolvite : vanzari, project management etc;
  • Experienta in vanzari, de preferat in relatia cu clientii HoReCa;
  • Cunostinte solide operare PC (MS Office);
  • Bune cunostinte de limba engleza;
  • Tehnici avansate de negociere in vanzari;
  • Solutionarea problemelor;
  • Comunicare eficienta;
  • Capacitate de organizare, planificare si actiune;
  • Independenta si incredere in sine;
  • Persoana energica;
  • Inteligenta in relatiile de business;
  • Experienta de lucru intr-un sistem ERP international, constituie avantaj;
  • Permis conducere categoria B.

    Responsabilitati

  • Realizarea obiectivelor de vanzari alocate BU2;
  • Realizeaza planul de vanzari stabilit : trimestrial si anual;
  • Răspunde de realizarea planului de vânzări în zona acoperită;
  • Prezinta si promoveaza direct produsele / serviciile prin realizarea de oferte pentru clientii existenti si cei potentiali;
  • Mentine permanent legatura cu clientii existenti pentru fidelizarea lor;
  • Propune planuri de acţiune în vederea creşterii vânzărilor şi a obţinerii de profit în zonă;
  • Prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si a cresterii cotei de piata a produselor / serviciilor in zona in care actioneaza;
  • Urmareste incasarea comenzilor / contractelor si face propuneri pentru acordarea de eventuale discounturi sau amanari de plata pentru clientii fideli.
  • Oferim

  • Lucrul intr-un mediu profesionist si posibilitati de dezvoltare, intr-o companie leader de piata, in ascensiune si apartinand unui grup international puternic;
  • Pachet salarial atractiv si sistem de bonusare a performantei;
  • Tichete de masa, tichete cadou;
  • Posibilitatea de a participa la cursuri de formare profesionala de specialitate.
  • Raportați această lucrare