​OFITER RELATII CLIENTELA GALATI CENTRUL DE AFACERI
Banca Romaneasca S.A.
Galati
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

OFITER RELATII CLIENTELA

Unitatea Corporatii Divizia Comerciala / Centrul de Afaceri GALATI

Cerintele postului

Educatie : Studii superioare economice

Limbi straine : engleza nivel mediu

Experienta profesionala : min. 2 ani exeperienta in domeniul financiar bancar, pe o pozitie unde a desfasurat activitati de vanzari

Abilitati / cunostinte specializate : cunostinte de legislatie nivel mediu privind creditarea PJ

cunostinte utilizare MSOffice (Word, Excel, PowerPoint)

Competente :

abilitati de comunicare si relationare

abilitati de negociere, convingere si influentare

rezistenta la stres

orientat spre rezultate

Descrierea jobului

Obiectivul / misiunea postului

Mentinerea si dezvoltarea permanenta a portofoliului de clienti comerciali, avand ca principala responsabilitate realizarea obiectivelor de vanzari alocate.

Responsabilitati principale

  • Identifica nevoile clientilor comerciali existenti, luand in considerare oportunitati de vanzari incrucisate (atat cu produsele Bancii cat si cu cele ale Grupului NBG leasing, factoring);
  • Identifica noi clienti din segmentul comercial in regiunea arondata, efectueaza vizite / intalniri pentru stabilirea nevoilor de creditare, inclusiv oportunitati de vanzari incrucisate (atat cu produsele Bancii cat si cu cele ale Grupului NBG leasing, factoring);
  • Mentine relatia cu clientii comerciali desemnati atat pentru produsele de creditare cat si pentru cele de pasiv;
  • Colaboreaza cu echipele din sediul central Divizia Comerciala in ceea ce priveste calitatea creditelor precum si calitatea diferitelor servicii realizate pentru client;
  • Asigura suportul si legatura dintre Analistul Comercial, Consilierul Juridic si client in vederea obtinerii oricaror informatii / documente suplimentare solicitate de catre Analistul Comercial;
  • Monitorizeaza evolutia portofoliului de credite existent, pentru a asigura finalizarea la timp a negocierii / strangerea documentatiei necesare prelungirii perioadelor de valabilitate a facilitatilor de credit / angajamentCerintele postului

    Raportați această lucrare