Coordonator depozit - Centrul logistic
DEDEMAN
Turda
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Descrierea jobului

Ne dorim colegi entuziasti pentru postul de Coordonator depozit.

Experienta in coordonarea unei echipe este necesara, iar cunostintele despre fluxul de aprovizionare iti vor fi de un real folos.

Ne dorim sa fii orientat spre oameni si sa iti faca placere sa lucrezi in echipa.

Este necesar sa fii organizat, disciplinat, sa ai capacitate de analiza si sa fii orientat spre dezvoltare profesionala.

Ne asteptam sa ai cel putin studii medii, abilitati de comunicare si delegare dezvoltate.

Ai nevoie de cunostinte foarte bune de operare MS Office (Word, Excel).

Suntem pregatiti sa te sprijinim prin :

  • instruire continua - Te vom sustine cu programe personalizate de dezvoltare a competentelor, iar pregatirea ta nu se va opri aici : vom investi in formarea ta continua prin cursuri organizate de trainerii nostri, in functie de nevoile tale profesionale.
  • oportunitati de promovare - Te vom anunta, cu prioritate, despre posibilitatile de avansare in cadrul companiei.
  • recompensarea rezultatelor - Suntem pregatiti sa-ti oferim bonusuri lunare atractive, in functie de performanta. In plus apreciem si colaborarea pe termen lung oferindu-ti si alte beneficii.
  • Locul tau este intr-o echipa de succes . Vino sa :

  • oferi suport sefului de depozit in vederea organizarii activitatii, coordonarii echipei si atingerii obiectivelor
  • asiguri desfasurarea corespunzatoare a receptiei, pregatirii si livrarii marfii, in timpul stabilit, conform planificarilor si comenzilor de aprovizionare
  • verifici zilnic utilizarea eficienta a tuturor zonelor din cadrul depozitului logistic (receptie, depozitare, picking si livrare)
  • te asiguri de rezolvarea situatiilor de neconformitate constatate la receptia si la livrarea marfurilor catre punctele de lucru
  • verifici situatia comenzilor de marfa din punctele de lucru astfel incat sa nu apara situatii de comenzi intarziate sau neonorate
  • dezvolti o buna relatie cu managerii achizitii si furnizorii, rezolvand situatiile specifice fluxului de marfa
  • monitorizezi evolutia stocurilor fizice si sa informezi superiorul ierarhic cu privire la situatiile aparute
  • asiguri pregatirea si evaluarea periodica a intregii echipe
  • te asiguri de respectarea instructiunilor si procedurilor de lucru
  • comunici si sa implementezi noile politici si proceduri in randul colegilor
  • analizezi in mod constant fluxurile de lucru din depozit, sa identifici si sa propui solutii de imbunatatire.
  • Raportați această lucrare