Ofițer interacțiuni, vânzări și clienți junior
BRD ASIGURARI DE VIATA SA
Bucuresti
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Esti colegul / colega pe care il / o cautam daca :

  • ai cunostinte solide PC MS Office applications (Excel, Word, PowerPoint);
  • esti un foarte bun comunicator;
  • ai o atitudine pozitiva;
  • esti analitic si ai atentie la detalii.
  • Descrierea jobului

    1. Comunicarea cu clienții ->

  • comunică permanent și eficient cu distribuitorii și clienții precum și cu departamentele direct responsabile să soluționeze solicitările venite pe e-mail sau telefon;
  • 2. Facilitarea proceselor transversale (interdepartamentale) ->

  • solicită suport departamentelor competente în a răspunde solicitărilor ce nu pot fi rezolvate pe loc și revine cu feedback către solicitant;
  • 3. Gestionarea comunicării cu distribuitorii ->

  • are o abordare proactivă a rețelei de vânzări pentru a oferi informațiile și soluțiile necesare în relația cu clienții și pentru a-i ajuta în procesul de vânzare, subscriere și întregul ciclul de viață al produsului;
  • 4. Identifică elementele care pot bloca activitatea și propune soluții pentru îmbunătățire, contribuind la optimizarea produselor și proceselor.

    5. Realizeaza rapoartele necesare departamentului de vanzari si in managementul comunicarii cu clientii

    Raportați această lucrare