Telasales Executive
SIAD ROMANIA SRL
Bucuresti
‎în urmă cu 11 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

va trebui sa indeplineasca urmatoarele CERINTE :

  • Studii superioare, preferabil Economice / Tehnice.
  • Cursuri de pregatire : vânzări, marketing, comunicare & corespondenţă comercială.
  • Experienta in vanzari de minim 3 ani si pe pozitia de vanzari prin telefon, preferabil 1 ani
  • CUNOŞTINŢE OBLIGATORII :

  • Cunoştinţe relevante în domeniul vanzarilor;
  • Limbi străine : Engleza nivel avansat (vorbit, scris, citit);
  • Foarte bune cunoştinţe operare PC (Word, Excel, Internet, Outlook Express, PowerPoint).
  • APTITUDINI ŞI DEPRINDERI NECESARE :

  • Aptitudini de vânzare şi negociere;
  • Abilităţi foarte bune în comunicarea scrisă şi verbal; uşurinţă, claritate şi coerenţă în exprimare; vocabular bogat;
  • Persoană dinamica, flexibilă, plăcută, ambiţioasă şi pro-activă;
  • Abilităţi foarte bune de relaţionare;
  • Capacitate de organizare, ;
  • Descrierea jobului

    SCOPUL POSTULUI : Titularul postului are rolul de a prospecta noi clienti si de a administra portofoliul existent de clienți de tip C (mici si medii)- prin telefon, pentru vanzarea de gaze industriale, de a raspunde cererilor de oferta ale acestora si de a face vanzari active catre clienti de acest tip, precum și de a sprijini activitățile echipei de vânzări.

    In principal, titularul postului va avea urmatoarele RESPONSABILITATI :

  • Identifica noi clienti prin activitati de telemarketing in conformitate cu politicile comerciale SIAD Romania;
  • Abordeaza clienții potențiali prin telefon;
  • Identifică cerințele acestor clienți potențiali și posibilele soluții pentru ei;
  • Investighează viabilitatea clienților potențiali din punct de vedere comercial și financiar;
  • Stabilește și dezvoltă relații de parteneriat, pe termen lung cu clienții de tip C existenti;
  • Meține contactul permanent cu clienții în timpul tuturor etapelor procesului de vânzare si pe întrega durată a existenței unui contract;
  • Este responsabil pentru managementul adecvat al tuturor informațiilor referitoare la piață, clienți, contracte, concurență în zona sa de activitate si pentru completarea rapoTekeartelor periodice;
  • Se asigură de mentinerea portofoliului de clienți (de tip C) al distribuitorilor;
  • Realizeaza campanii de vânzare în zone geografice determinate (sau in anumite domenii industriale selectate) care promovează vânzarea de produse și servicii specifice anumitor categorii de clienți
  • BENEFICII :

    Compania SIAD Romania ofera un pachet salarial motivant, abonament servicii medicale curente, asigurare medicala privata, accesul la pachete de training ce sustin o dezvoltare profesionala continua.

    Raportați această lucrare