Specialist Conformitate (130133)
E.ON Servicii
Tirgu‑Mures
‎în urmă cu 5 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Educaţie necesară : superioare finalizate, specializare drept, administrație publică sau alte domenii relevante (ex. audit, conformitate, consultanţă, managementul calităţii, securitatea informaţiilor, investigaţii);
  • Experienţă practică necesară : 5-7 ani experiență într-un domeniu similar (preferabil juridic, investigaţii fraude, etica și integritate, conformitate, audit intern sau securitatea informațiilor, managementul calităţii);
  • Experiență în activităţi de auditare şi investigare a infracţiunilor precum şi de evaluare şi gestionare a riscurilor constituie avantaj

  • Cunoştinţe limbi străine : limba engleză (nivel avansat);
  • Cunoştinţe IT : Competenţe operare calculator (Windows, Microsoft Office - PowerPoint, Word, Excel, Outlook);
  • Altele : Abilitatea de a colabora cu succes cu diferiți responsabili de procese de la toate nivelurile de management și în toate unitățile de afaceri la nivel local și internațional;
  • abilitatea de abordare a situaţiilor / înțelegerea proceselor / fluxurilor de lucru / instrumentelor software ce pot interfera cu aria de conformitate.

    Descrierea jobului

  • Vei oferi consultanţă, în rândul angajaților, în vederea implementării şi considerării cerinţelor definite în Codul de Conduită, în vigoare la nivelul Companiei;
  • Vei ajusta şi oferi suport în implementarea programului de conformitate incluzând diverse măsuri preventive, seturi de reglementări de conformitate și evaluări ale riscurilor;
  • Te vei ocupa de verificări specifice privind implementarea și respectarea legislaţiei în vigoare, politicilor şi a procedurile interne, aplicabile în Companie;
  • Vei urmări în mod continuu modificările legislative aplicabile, în special pe cele din domeniul anticoncurenţial, protecţiei datelor personale, corupţiei şi combaterii spălării banilor, precum şi a securităţii informaţiilor;
  • Vei oferi suport de specialitate şi te vei implica în procesul de identificare şi analiză a situaţiilor neconforme de tip : mită și corupție, încălcări ale legislaţiei anticoncurenţiale, utilizarea informaţiilor senzitive de afaceri precum și a spălării banilor;
  • Te vei ocupa de organizarea de campanii de instruire, conştientizare și sensibilizare în rândul angajaţilor cu privire la subiectele de conformitate şi a cerinţelor explicite din cadrul Codului de Conduită;
  • Vei analiza şi sintetiza datele şi informațiile legate de evenimente de neconformitate obținute prin diverse căi de comunicare sau în urma unor investigaţii interne proprii sau ale echipelor de investigaţii.
  • Ce îţi oferim

  • Bonus de performanţă
  • Tichete de masă
  • Asigurare privată de sănătate
  • Pensie facultativă
  • Primă de vacanţă
  • E.ON se angajează să asigure egalitatea de șanse și promovează în mod activ diversitatea, egalitatea și flexibilitatea.

    Raportați această lucrare