Consultant IT Soluţii Distribuţie -SAP IS-U DM(FSMS)(121565)
Delgaz Grid S.A.
Cluj‑Napoca
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Studii : SuperioareIT / tehnice

Limbi straine : engleza (nivel mediu-avansat)

Cerinţe IT şi tehnice :

  • Cunoaşterea tranzacţiilor specifice modulelor din aria de responsabilitate (SAP IS-U DM). Orice alt modul SAP IS-U cunoscut reprezintă un avantaj
  • Cunoaşterea structurii de tabele SAP
  • Folosirea tool-urilor de migrare CATT, EMIGALL
  • Cunoştinţe IDOC-uri
  • Cunoştinţe despre interfaţare (via SAP PI)
  • Folosirea tranzacţiilor de monitorizare sistem
  • Debugging
  • Utilizare user exit-uri
  • Creare query-uri
  • Programare job-uri
  • Programare ABAP - avantaj
  • Experienţă practică necesară : minim 3 ani de experienţă în sisteme specifice, pe aria de specializare SAP IS-U DM

    Dovada a minim 4 contribuţii personale în proiecte / dezvoltări complexe SAP IS-U DM

    Descrierea jobului

  • Realizezi activităţi de consultanţă în aria de specializare, implementezi, configurezi şi asiguri suportul pentru sistemul / modulele SAP din aria de responsabilitate (SAP IS-U DM);
  • Implementezi soluţii / module SAP IS-U DM, customizezi sistemele / modulele SAP IS-U DM din aria de responsabilitate;
  • Realizezi sau participi la realizarea modificărilor de sistem (CR-uri), monitorizezi sistemele din aria ta de responsabilitate, testezi modificările executate în sistem, întocmeşti documentaţie (manuale) pentru utilizatori
  • Ce îţi oferim

  • Pachet salarial atractiv;
  • Bonus de performanţă;
  • Tichete de masă;
  • Asigurare privată de sănătate;
  • Pensie facultativă;
  • Primă de vacanţă.
  • Raportați această lucrare