ECONOMIST
NORD CONFOREST S.A.
Cluj‑Napoca
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare economice si experienta intr-un post similar 4 ani in activitatea de contabilitate.
  • Cunostinte temeinice in domeniul financiar- contabil, legislatie.
  • Bune cunostinte de utilizare PC (MS Word, EXCEL, PowerPoint).
  • Persoana organizata, cu capacitate de gestionare eficienta a timpului si a prioritatilor, echilibrata, responsabila, serioasa si cu bune abilitati de comunicare si lucru in echipa.
  • Gandire analitica;
  • Participare la implementarea fondurilor europene (POCU) - constituie avantaj;
  • Descrierea jobului

  • inregistrarea documentelor financiar - contabile in soft-ul de contabilitate;
  • urmarirea incasarilor, analizelor fiselor de cont, mentinerea relatiilor cu banca;
  • inregistrarea operatiunilor prin banca, prelucrarea extraselor de cont;
  • colaborarea la intocmirea situatiilor financiare si contabile la nivel de societate;
  • efectuarea de activitati administrative specifice departamentului financiar-contabil;
  • intocmire bilant, balanta;
  • intocmire rapoarte financiare;
  • pastrarea confidentialitatii informatiilor si a documentelor legate de firma;
  • respectarea prevederilor normativelor interne si a procedurilor de lucru privitoare la postul sau;
  • alte responsabilitati date de conducerea companiei ce pot avea legatura cu activitatea postului;.
  • Raportați această lucrare