Inginer calitate proiect - PPAP, Departament Calitate
HIRSCHMANN AUTOMOTIVE TM
Tirgu‑Mures
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Alatura-te echipei noastre fiind deschis oportunitatii pe care ti-o oferim! Asteptam cu interes sa te cunoastem daca indeplinesti urmatoarele cerinte :

Studii :

Studii : Superioare Tehnice

Limbi straine : Engleza nivel avansat / Germana reprezinta avantaj

Experienta : in asigurarea calitatii / domeniul automotive reprezinta avantaj

Competente :

  • Abilitati dezvoltate de comunicare
  • Orientare spre client
  • Atentie la detalii
  • Munca in echipa
  • Planificare si organizare
  • Descrierea jobului

    Responsabilitatile tale ar consta in :

  • Administreaza si mentine comunicarea cu clientii in faza de proiectare a produsului dar si in cazul productiei de serie (modificare produs, relocare), fiind responsabil cu satisfacerea cerintelor acestora.
  • Obtinerea aprobarii PPAP-ului pentru a asigura startul productiei de serie a produsului.

    Responsabil de intocmirea documentatiei (dosar PPAP) in concordanta cu standardul VDA sau AIAG.

    Asigura informatii consistente membrilor segmentelor si echipei de proiect cu privire la documentele, mostrele si termele limita pentru intocmirea acestora.

    Verifica documentele si mostrele necesare pentru intocmirea dosarului de PPAP.

    Este persoana de contact privind PPAP-uri atat intern cat si extern.

    Emite, actualizeaza si dupa caz aproba proceduri si instructiuni de lucru pentru procesele si proiectele pentru care este responsabil.

    Noi iti oferim :

    Transport gratuit, tichete de masă, bonus anual de performanță, bonuri cadou de sarbatori, bonus de fidelitate, al 13-lea salariu, card de sanatate, posibilități de dezvoltare profesionala.

    Raportați această lucrare