Sales Administration Specialist (1 year contract)
NESTLE ROMANIA S.R.L.
Bucuresti
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experienta pe o pozitie similara de minim 1 an
  • Absolvent de studii superioare
  • Engleza fluent
  • Foarte bune abilitati de raportare si de lucru in Excel
  • Orientare catre rezultate
  • Descrierea jobului

  • Crearea in CRM a conditiilor de pret contractuale aferente clientilor IKA&DBP
  • Verificarea, calcularea şi elaborarea documentaţiei in vederea obţinerii de discount-uri conform conditiilor comerciale
  • Crearea provizioanelor / platilor in sistem conform anexelor contractuale si SLA. Comunicarea cu NBS (O2C) pentru inregistrarea platilor.
  • Comunicarea cu NKAM / KAM / NFSM / RSM in legatura cu raportari externe (Scorecards), facturi, contracte, promotii, fise logistice pentru listare produse noi etc.
  • Comunicarea cu clientii externi IKA&DBP in legatura cu preturi, produse, facturi
  • Emiterea facturilor de corectie pret pentru reclamatiile efectuate de catre client
  • Colaboreaza cu departamentul FICO / CustomerService / LGO in ceea ce priveste crearea clientilor
  • Colaboreaza cu departamentul FICO / Planning in ceea ce priveste crearea / stergerea produselor noi / vechi aparute in sistem
  • Centralizeaza / prelucreaza / analizeaza rapoarte saptamanale / lunare de sell-out&stock pentru clientii internationali (IKA)
  • Suport pentru Sales Director, National Field Sales Manager si Business Development Manager pentru colectarea de date pentru prezentari si crearea in Power Point a prezentarilor necesare (OMP / TMS etc.)
  • Suport pentru departamentele de Vânzări, Marketing, Supply Chain şi Financiar în elaborarea rapoartelor şi a problemelor administrative
  • Implementeaza proiectul BPAID (proiect de colectare si prelucrare a datelor referitoare la clienti, sell-out si stock) in toti distribuitorii Nestle asignati
  • Training / Sales events organizeaza / inregistreaza si se asigura de buna desfasurare a sedintelor / conferintelor de vanzari
  • Asigura buna functionare a sistemului Hamilton. Creaza / centralizeaza / analizeaza rapoarte zilnice si saptamanale pe baza informatiilor extrase din sistemul Hamilton
  • Verificarea, calcularea şi elaborarea rapoartelor referitoare la performanta echipei operationale (Field Sales Force) Bonus data
  • Raportați această lucrare