Responsabil SSM si calitate
Falck Fire Services SRL
Ploiesti
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice;
  • Curs Evaluator de risc si imbolnaviri profesionale;
  • Curs postuniversitar in domeniul securitatii si sanatatii in munca;
  • Minim 5 ani exeprienta in domeniul SSM, cu incadrare pe functie;
  • Cunostinte bune de limba engleza;
  • Cunostinte bune operare calculator (MS Office);
  • Abilitati de instruire, organizare, planificare si control al activitatii.
  • RESPONSABILITATI :

  • asigura indeplinirea tuturor cerintelor, activitatilor privind securitatea si sanatatea muncii, protectia mediului, calitate si situatiile de urgenta, conform legislatiei in vigoare;
  • asigura coordonarea serviciului intern si extern SSM;
  • revizuieste documentele sistemului de management integrat, asigura mentinerea si imbunatatirea continua a acestui sistem;
  • colaboreaza la realizarea auditurilor interne pentru activitatile societatii;
  • redacteaza setul de materiale necesare instruirii pe faze a angajatilor in domeniul securitatii si sanatatii in munca si situatii de urgenta si asigura instruirea acestora;
  • asigura respectarea si punerea in aplicare a art.15 din HG 1425 / 2006 reactualizat;
  • asigura redactarea si verificarea documentelor necesare, solicitate in domeniul situatiilor de urgenta;
  • asigura redactarea si transmiterea rapoartelor stabilite de legislatie si solicitate de client, in domeniul mediului, securitatii si sanatatii in munca;
  • colaboreaza cu specialistii pe domenii din punctele de lucru, in vederea redactarii de materiale pentru informarea, instruirea si testarea angajatilor;
  • Cerinte :

  • curs Evaluator de risc si imbolnaviri profesionale;
  • curs postuniversitar in domeniul securitatii si sanatatii in munca;
  • cunostinte bune operare calculator (MS Office);
  • abilitati de instruire, organizare, planificare si control al activitatii;
  • Reprezinta un avantaj :

  • curs de Protectie Civila;
  • curs Auditor;
  • curs Manager al Sistemelor de Management de Mediu;
  • curs Formator;
  • cunostinte in proiectare.
  • Raportați această lucrare