Tehnician analist de calitate
GEDEON RICHTER ROMANIA SA
Tirgu‑Mures
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

a. studii medii de specialitate

b. experiență în domeniu (analize fizico-chimice)

c. operare programe de calculator (Excel,Word)

d. deschis, însușirea noutăților din domeniu

e. abilități corespunzătoare de comunicare și integrare într-o echipă

Constituie avantaj în cursul selecției :

a. experiență minim 3 ani

b. cunoașterea limbii engleze, nivel mediu

c. candidații care au finalizat studiile la UMF Targu Mures, specialitatea Asistent de Farmacie

Descrierea jobului

Descrierea postului pentru laboratoare in proces :

  • Efectuarea controlului în proces într-un mod eficace, prin respectarea normelor cBPF(cGMP) specifice postului şi a procedurilor (generale, de operare standard şi instrucţiunilor de lucru) emise de către compartimentele implicate din companie în conformitate pe baza pregătirii profesionale și instruirii
  • Prelevarea probelor de produs finit / produs ambalat primar-unde e cazul, pentru controlul ambalării şi efectuarea testelor de control în process în conformitate cu procedurile in vigoare
  • Prelevarea şi predarea probelor altor entităţi (Laboratorului Control Produse Farmaceutice, Laboratorului de Microbiologie, respectiv Compartimentului Dezvoltare Analitică) în conformitate cu regulile cBPF (cGMP) și procedurile în vigoare
  • Descrierea postului pentru microbiologie

  • Efectuarea analizelor microbiologice pe baza pregatirii profesionale și a instruirilor BPF
  • Raportați această lucrare