Reprezentant Vanzari / Agent Vanzari HoReCa
Pro Cucina S.R.L.
Brasov
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Pro Cucina, importator direct de echipamente profesionale pentru piata HoReCa angajeaza Reprezentant Vanzari pentru a extinde portofolilul de clienti la nivel national.

Persoana selectata va trebui sa aiba domiciliul in unul din judetele in care va activa : Brasov, Cluj, Dolj, Iasi, Constanta.

Cerinte :

  • Experienta in domeniul vanzarii, minim 2 ani;
  • Experienta in domeniul vanzarii de echipamente HoReCa constituie un avantaj, dar nu este obligatorie;
  • Persoana orientata catre nevoile clientului si obtinerea rezultatelor;
  • Persoana organizata care stabileste prioritati si le respecta;
  • Abilitati de comunicare;
  • Abilitati de negociere;
  • Permis de conducere categoria B.

    Descrierea jobului

    Principalele responsabilitati :

  • Efectueaza vizite regulate la clienti, stabilește și menține o legătură cu acestia și le oferă informații cu privire la produsele sau serviciile companiei;
  • Identifica nevoile clientilor si ofera solutii, conform politicii comerciale;
  • Negocieaza preturile pentru produsele din portofoliu;
  • Monitorizeaza comenzile si rezolva sesizarile;
  • Este responsabil de comenzile clientilor pe care ii gestioneaza pe intreg fluxul operational pana la livrare;
  • Este responsabil de incasarea contravalorii pentru produsele vandute;
  • Intocmeste rapoarte de vanzari / incasari sau alte rapoarte privind realizarea obiectivelor planificate;
  • Beneficii : salariu fix + comision atractiv din vanzari

    Raportați această lucrare