Tipograf Print Digital
Romera Print S.R.L.
Bucureşti Sectorul 5, Romania
5 zile în urmă
source : MyNextJob

Candidatul ideal este persoana care are :

  • experienta in domeniu pe utilaje de print sau finisare : echipamente de print digital normal si large format, echipamente de taiat si finisat hartii si cartoane, brosator, laminator, echipamente pentru personalizat obiecte si tricouri prin termotransfer;
  • indemanare practica la finisari tipografice;
  • cunostinte de operare calculator, foarte buna cunoastere a suitei Corel si Office;
  • cunostinte specifice tiparului digital si DTP ;
  • abilitati de comunicare, de a lucra in echipa si rabdare in relatia directa cu clientii, atitudine pozitiva;
  • dorința si capacitatea de a invata rapid informatii despre produsele si serviciile companiei;
  • rezistenta la lucru sub presiune;
  • organizare si atentie la detalii;
  • capacitate de concentrare si rapiditate in executare sarcinilor;
  • persoana serioasa, responsabila, interesata pentru o colaborare pe termen lung ;
  • absolvent studii medii / superioare.
  • Descrierea jobului

  • Job-ul tau consta in operarea diferitelor echipamente pentru tipar digital, supravegherea lor si alimentarea cu diverse materiale;
  • hartie, cartoane, autocolante etc.

    Esti responsabil cu intretinerea minima a echipamentelor (pentru interventii in caz de defectiune, avem specialisti de service).

  • executa operatii specifice pentru printarea si finisarea comenzilor clientilor in functie de specificatiile acestora;
  • utilizeaza si intretine echipamentele de print digital si de finisare tipografica pe care urmeaza sa execute operatii specifice;
  • executa operatii specifice DTP, editeaza / prelucreaza fisiere necesare printului digital;
  • intretine relatia cu clientii pentru realizarea comenzilor la termen, in cele mai bune conditii de calitate;
  • comanda / manipuleaza stocuri de materii prime si produse finite;
  • executa operatii specifice necesare desfasurarii in bune conditii a activitatii;
  • realizarea in termen a comenzilor, in conditiile calitative cerute;
  • Te vei bucura de :

  • program flexibil;
  • mediu dinamic de lucru intr-o echipa creativa, activa si ambitioasa ;
  • salariu atractiv, tichete de masa ;
  • bonusuri in functie de performanta ;
  • acces la ultimele tehnologii si echipamente IT.
  • Raportați această lucrare