CONTABIL DE GESTIUNE
AGRO NICOLESCU
Buzau
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • absolvent de studii superioare de specialitate economica
  • experienta anterioara pe un post similar constituie un avantaj
  • cunostinte operare PC - programe de evidenta contabila, excel, word
  • capacitate de organizare, respnsabilitate, abilitati de comunicare, seriozitate
  • Descrierea jobului

  • inregistreaza in contabilitate operatiunile privind productia proprie
  • evidenta stocurilor de materii si materiale auxiliare introducerea datelor si prelucrarea tuturor operatiunilor de gestiune (intrari, iesiri, transferuri);
  • verificarea stocurilor pe fiecare depozit in parte, valorificarea inventarelor efectuate
  • evidenta gestiune : intocmire note de intrare receptie,verificare si introducere bonuri de consum, verificare fise de magazie;
  • arhivarea documentelor verificate;
  • Intocmeste verifica si reconciliaza rapoarte si situatii, care se refera la documente, date si informatii financiar / contabile de gestiune, legate de responsabilitatile postului, la solicitarea superiorilor,
  • Intocmirea tuturor rapoartelor predefinite si ad-hoc in vederea efectuarii lucrarilor de inchidere de luna / trimestru / semestru / an (rapoarte strict legate de obiectivul postului).
  • Raportați această lucrare