3D Components Design Engineer
APT RESOURCES & SERVICES SRL
Ineu
‎în urmă cu 14 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice Mecanica;
  • Experienta de lucru intr-o pozitie similara, in industria automotive reprezinta un avantaj;
  • Gandire analitica;
  • Disponibilitate la program flexibil;
  • Spirit de echipă;
  • Abilităţi excelente de comunicare;
  • Cunostinţe de limba engleză nivel avansat; limba germana prezinta avantaj;
  • Cunostinţe avansate MS Office, aplicatii CAD Catia V5, Siemens NX CAD, abilitati practice;
  • Descrierea jobului

  • Dezvoltarea si proiectarea de cutii de sigurante pentru industria automotive;
  • Concepe / conduce procesul de proiectare, genereaza modele si desene CAD;
  • Realizeaza calcule impuse in proiectare;
  • Elaboreaza solutii economice, tehnice şi tehnologice; Proiectare orientate spre productie.
  • Responsabilitatea de a realiza FMEA de produs;
  • Identificarea si eliminarea defectelor de design, evaluarea rezultatelor si a erorilor.
  • Raportați această lucrare