Reprezentant Vanzari
Adecco Romania
Satu‑Mare
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Descrierea jobului

Adecco Resurse Umane recruteaza un Reprezentant Vanzari, pentru unul dintre clientii sai, o companie care distribuie utilaje agricole.

Cerinte :

Experienţă în vânzări de echipamente şi utilaje, de preferat utilaje agricole

Foarte bune abilităţi de vânzare şi negociere

Studii superioare, de dorit într-un domeniu tehnic (mecanică, utilaje, maşini, agronomie, mecanica agricola, ...)

Cunoaşterea limbii engleze constituie avantaj

Cunostinţe de utilizare a calculatorului, inclusiv pachetul Microsoft Office

Permis de conducere categoria B

Disponibilitate pentru deplasări frecvente în zonele alocate

Responsabilitati :

Prospectează piaţa în vederea găsirii de noi clienţi

Identifică nevoia clienţilor şi întocmeşte oferte de preţ personalizate

Efectuează vizite şi menţine o relaţie bună cu clienţii din zonă

Oferă clienţilor informaţii tehnice cu privire la caracteristicile utilajelor şi modul de utilizare

Organizează sau participă la acţiuni de promovare a utilajelor

Consiliază clienţii cu privire la modalităţile de plată si finanţare

Urmăreşte încasarea contravalorii utilajelor vândute

Raportați această lucrare