Pilotaj tehnic (CDA, LI, PFE, IST)
Segula Technologies
Bucharest, Bucharest, Romania
4 zile în urmă

Descrierea locului de muncă

Descrierea jobului :

  • Piloteaza realizarea conceptiei pieselor din perimetrul sau (caroserie, arhitectura, componente plastic interior-exterior);
  • Se ocupa de modificarile solicitate si de calitatea livrabilelor : solutii tehnice, LUP, planificari, ANPQP;
  • Asigura interfata cu furnizorii producatori de piese auto in vederea obtinerii unui produs conform din punct de vedere calitate / cost;
  • Asigura o buna colaborare cu ingineria, echipele de conceptie si validare, logistica, calitatea, etc;
  • Contribuie la procesul de fezabilitate a aplicarii conceptiei produs / proces;
  • Contribuie la obiectivele calitate cost - planing;
  • Respecta termenele limita;
  • Interfata cu clientul.
  • Candidatul Ideal :

  • Absolvent studii superioare profil tehnic;
  • Experienta in pilotaj tehnic pe un post de CDA, PFE, LI, IST este obligatorie;
  • Cunostinte CATIA V5 si / sau alt soft de proiectare 3D conditie obligatorie;
  • Cunostinte engleza nivel conversational, franceza constituie avantaj;
  • Bune abilitati comunicare / animare.
  • Raportați această lucrare