Inginer Servicii Diagnostic Vehicul
Franco Jobs
Bucuresti, Romania
9 zile în urmă

Descrierea jobului :

Evolutia tehnologica sta astazi la baza produselor Renault si performantei retelei post-vanzare.

In contextul modificarilor de mediu, ale evolutiei digitale si economice, lumea autovehiculelor evolueaza rapid : autovehiculul se conecteaza, se automatizeaza si alerteaza sau informeaza conducatorul in timp real.

Mentinerea acestor servicii la cel mai inalt nivel de calitate pe intreaga durata de viata a vehiculului este o provocare care necesita stapanirea tehnologiilor legate de diagnosticarea sistemelor de la bordul autovehiculelor sau externe acestuia.

In cadrul departamentului de Inginerie Post-Vanzare, in calitate de Inginer Servicii Diagnostic Vehicul, va veți asigura ca rețeaua post-

vanzare a grupului Renault dispune de mijloacele necesare pentru a efectua diagnosticarea si repunerea in conformitate a functiilor autovehiculelor din gama Dacia-Renault.

  • Misiunea d-voastra va consta in : -Definirea nevoilor de diagnosticarea ale reparatorilor;
  • Anticiparea si asigurarea ca nevoile reparatorilor sunt luate in considerare pe durata conceptiei sistemelor electronice de la bordul autovehiculului sau externe acestuia;
  • Specificarea diagnosticului in instrumentele post-vanzare;
  • Validarea si implementarea serviciilor de diagnosticare in concordanta cu lansarea vehiculelor noi;
  • Participarea la procesul de imbunatatire a diagnosticului luand in considerare feedback-ul din retea;
  • Asigurarea performantei uneltelor de diagnostic si proceselor de atelier;
  • Pilotarea unuia sau mai multor proiecte diagnostic vehicul.
  • Complementar, veti sprijini inovatiile din Inginerie luand in considerare nevoile de diagnosticare, veti contribui la dezvoltarea diagnosticului pe proiectele comune cu Nissan, veti realiza teste de performanta ale sistemelor si veti documenta si distribui informatiile cu privire la ultimele tehnologii din domeniu.

  • Candidatul ideal : -Studii superioare tehnice / Inginerie;
  • Experienta in domeniul electronic ale sistemelor regasite la bordul autovehiculelor;
  • Bune cunostinte despre arhitectura electrica si electronica ale autovehiculelor,despre metodele de diagnostic ale defectelor sistemelor electronice aflate la bordul autovehiculului sau externe acestuia;
  • Cunostinte avansate de limba engleza, cunostintele de limba franceza constituie avantaj ;
  • Abilitati de comunicare transversala, lider, diplomat, initiativa.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite