Content writer
Pharma Net Solutions
Romania
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Absolvent de studii superioare.

Cunostinte minime de SEO si HTML5

  • Cunoasterea regulilor de formatare, editare și de gramatică;
  • Persoana organizata și atenta la detalii;
  • Gandire analitica si orientata catre rezultate;
  • Cunoaştere foarte bună a limbii Române şi a Limbii Engleze (exprimare, ortografie, gramatică).

  • Excelente abilităţi de comunicare orală şi scrisă;
  • Capacitatea de a lucra atât independent cât şi ca parte a unei echipe;
  • Capacitatea de a gestiona mai multe proiecte simultan şi de a respecta deadline-uri

    Descrierea jobului

  • Administrarea si intretinerea site-urile proprii;
  • Intretinerea conturile de Facebook;
  • Scrie si editeaza continut SEO.

  • Urmarirea si analizarea traficului site-urilor, administrare si mentinere in stare buna de functionare;
  • Urmarirea si analizarea impreuna cu Mangerul direct a planului de dezvoltare al site-urilor pe termen lung;
  • Research pentru produse sau servicii din diferite domenii de interes.