ECONOMIST-CONTABIL
DE CONSTRUCT PROJECT CONSULT SRL
Cluj‑Napoca
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii economice superioare
  • Experiență profesională relevantă de min. 2 ani pe un post similar
  • Bună cunoastere a legislației financiar-contabile și fiscale
  • Persoană foarte ordonată, calmă, orientată spre rezultate
  • Excelente abilităţi de comunicare şi relaţionare
  • Capacitate sporită de lucru cu termene limită
  • Descrierea jobului

    Condiții eliminatorii :

  • cunoașterea programului de contabilitate WinMentor
  • bune cunostințe ale pachetului MS Office, în special Excel
  • cunoștințe de limba engleză
  • Responsabilități :

  • înregistrează zilnic toate tranzacțiile financiare și arhiveaza în bune condiții documentele financiar-contabile
  • verifică înregistrările contabile şi se asigură de corectitudinea acestora în conformitate cu dispoziţiile legale
  • organizează lucrările de închidere lunară a conturilor
  • contabilitate clienti / furnizori, operații import / export
  • evidență mijloace fixe, obiecte de inventar
  • contabilitatea deconturilor cu personalul ( salarii, avansuri spre decontare )
  • înregistrarea operațiunilor de casă și bancă lei / valută
  • întocmire declarații lunare ANAF
  • verifică încasările, proveniența și distribuirea acestora
  • întocmeste rapoarte / situații solicitate de management
  • Beneficii :

  • mediu de lucru placut;
  • contract individual de muncă pe perioadă nedeterminată;
  • pachet salarial atractiv;
  • Raportați această lucrare