Specialist marketing
CONFIDENTIAL
Timisoara
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • experiență dе minim 3 ani în marketing și PR;
  • dinamic, creativ, proactiv, flexibil, atent la detalii și organizat;
  • creativitate, flexibilitate și originalitate, atenție la detalii și interes pentru calitate;
  • LIMBA GERMANA NIVEL B2 / C1
  • seriozitate, punctualitate, responsabilitate;
  • persoană orientată către client, organizată, autodidactă, proactivă.
  • Descrierea jobului

  • dezvoltarea și implementarea strategiilor de marketing ;
  • dezvoltarea continuă a imaginii și identității firmei, atât în mediu fizic cât și online;
  • asigurarea funcționării și up-gradarea paginilor web ale companiei;
  • actualizarea, planificarea, proiectarea cataloagelor, pliantelor despre companie și a produselor din portofoliu;
  • prezentarea și / sau trimiterea de diferite rapoarte referitoare la marketing și campanii promoționale;
  • dezvoltarea și actualizarea cunoștințelor proprii și în unele cazuri a colegilor, în ceea ce privește postul de Specialist Marketing;
  • planificarea, redactarea, organizarea și urmărirea publicitățiilor și aparițiilor TV / Media despre companie ;
  • dezvoltarea continuă a marketingului în cadrul companiei;
  • cunoștințe avansate de Adobe Illustrator / InDesign & Photoshop, etc;
  • cunoașterea standardelor actuale de webdesign;
  • concepe identitate vizuală de brand și pentru campanii de promovare în cadrul echipei de creație;
  • design grafic pentru print offset, signalistică și panotaj indoor / outdoor, personalizări promoționale, POSM;
  • DTP - pregătire pentru tipar, declinari de layout-uri, pregătire pentru programare web;
  • prelucrare imagini la nivel comercial;
  • design pentru online (website / landing pages, social media visuals, bannere, newsletter templates).
  • Raportați această lucrare