ASM V - Henkel Ceresit
Talent Stream
Timisoara
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Cerinte :

  • Studii superioare finalizate, preferabil economice sau tehnice
  • Minim 3 ani experienta in vanzari - materiale de constructii, FMCG
  • Limba engleza scris / citit / vorbit : nivel mediu
  • Usurinta in utilizarea bazelor de date
  • PC : cunostinte foarte bune de utilizare Microsoft Office
  • Permis de conducere categoria B
  • Initiativa si determinare pentru atingerea tintei
  • Capacitate de planificare, organizare, gestionarea timpului
  • Atitudine pozitiva si proactivitate.
  • Obiectiv :

    Asigura vanzarea produselor din portofoliul alocat catre canalul traditional in zona de responsabilitate, gestioneaza si dezvolta portofoliul de clienti.

    Responsabilitati :

  • Implementeaza politica de vanzari si asigura cea mai buna executie la clientii internationali si clientii traditionali, cu focus pe realizarea obiectivelor valorice si calitative stabilite
  • Asigura previzionarea vanzarilor pentru a evita lipsa produselor din stoc
  • Asigura monitorizarea pietei si a concurentei in teritoriul desemnat
  • Urmareste modul de prezentare al produselor companiei in reteaua comerciala din zona alocata
  • Intocmeste si preda la termen rapoartele periodice solicitate de superiorul direct
  • Preia comenzile si urmareste livrarile
  • Recupereaza / colecteaza documentele de plata emise de clienti in termenul prevazut de Companie
  • Urmareste si recupereaza creditele de la clientii alocati in termenul comunicat de Companie
  • Gestioneaza echipa de vanzari a distribuitorilor - sedinte saptamanale, evaluari, validarea bonusurilor.
  • Raportați această lucrare