Analist achiziții
SC SIALTPRO SRL
Cluj‑Napoca
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

În viziunea noastră, candidatul ideal pentru acest post în cadrul companiei Sialtpro este o persoană :

  • cu studii superioare în domeniul tehnic sau economic;
  • cu foarte bune aptitudini de negociere și comunicare;
  • flexibilă în gestionarea sarcinilor de lucru;
  • responsabilă, atentă la detalii, încrezătoare în forțele proprii, cu inițiativă;
  • cu o bună capacitate de a lucra eficient în situații de lucru dificile și de a prioritiza sarcinile de lucru în funcție de importanța lor.
  • De asemenea, candidatul ideal are următoarele aptitudini :

  • limba engleză la nivel mediu sau avansat;
  • limba germană reprezintă un avantaj, dar nu un criteriu de departajare;
  • cunoștințe avansate de lucru în MS-Office (în special Excel);
  • cunoștințele de contabilitate primară reprezintă un avantaj.
  • Descrierea jobului

    Responsabilitățile generale de lucru ale analistului de achiziții în cadrul Sialtpro cuprind următoarele tipuri de activități :

  • plasarea comenzilor de achiziție către furnizori;
  • verificarea necesarului de aprovizionat;
  • urmărirea confirmărilor de comandă;
  • întocmirea contractelor de colaborare și a acordurilor de confidențialitate cu furnizorii;
  • negocierea relațiilor contractuale, respectiv a condițiilor de preț și de livrare;
  • transmiterea cererilor de ofertă și centralizarea acestora;
  • administrarea și derularea optimă a proceselor de achiziții : individual sau în colaborare cu membrii departamentului;
  • strânsă colaborare cu departamentul tehnic în ceea ce privește următoarele situații : definirea optimă a componentelor necesare de achiziționat de la furnizori în funcție de nevoile proiectelor, obținerea listelor cu material consumabil;
  • colectarea datelor necesare în scopul actualizării bazei de date și a realizării de analize specifice de achiziții.
  • Beneficiile postului de analist achiziții cuprind următoarele aspecte :

  • Posibilitatea de a activa într-o companie implicată în relații directe cu companii multinaționale, aflată în plin proces de expansiune, alături de o echipă tânără și dinamică;
  • Pachet salarial motivant;
  • Posibilitatea de a contribui la dezvoltarea și inovarea proceselor și activităților în companie.
  • Raportați această lucrare