Agent Vanzari
Apulum Consultancy S.R.L.
Sebes
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

stie sa comunice in mod direct si eficient, este bine pregatit, increzator si inteligent.

3. Aspect profesional

Prima impresie conteaza, iar aspectul profesional al candidatului este extrem de important.

Descrierea postului

Scopul general al postului

Realizarea targetului de vanzari stabilit in conformitate cu politica de vanzari a firmei. In functie de marimea, specificul si organigrama firmei scopul poate diferi.

Scopul postului se va regasi detaliat in obiectul contractului definit in CIM semnat de parti.

Obiectivele postului

Realizarea planului de vanzari prin vanzarea directa de produse / servicii in zona alocata.

Identificarea de noi clienti.

Cresterea cotei de piata a produselor / serviciilor.

Realizeaza planul zilnic de vanzari.

Prezinta si promoveaza direct produsele / serviciile prin realizarea de oferte pentru clientii potentiali si cei existenti.

Prospecteaza in permanenta piata in vederea identificarii de noi clienti si a cresterii cotei de piata a produselor / serviciilor in zona in care actioneaza.

Mentine permanent legatura cu clientii existenti pentru fidelizarea acestora.

Intocmeste rapoarte privind situatia vanzarilor, concurenta, noile trenduri pe piata, potentialii clienti.

Face propuneri pentru acordarea de eventuale discounturi sau amanari de plata pentru clientii fideli.

Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic direct sau de supraordonatii acestuia in realizarea strategiilor pe termen scurt ale companiei in limitele respectarii temeiului legal.

Conditiile postului de lucru

Programul de lucru 8 ore si suplimentar cand este nevoie.

Se va asigura corelarea acestor dispozitii cu acelea ale clauzei specifice din CIM, precum si cu prevederile din anexele la RI / CCM la nivel de unitate referitoare la alternanta turelor, daca este cazul, respectiv la programul de lucru inegal.

Raportați această lucrare