Stagiu - Internship asistență juridică (F/M)
Renault
Bucuresti
6 zile în urmă

Job Description

Tema stagiu : Internship asistență juridică

Cerințe :

Alatura-te echipei noastre! Daca esti student la drept și îți dorești să câștigi experiența, hai la un interviu!

Pe cine căutăm?

Căutăm o persoană entuziastă care să se implice și să ofere idei creative pentru a ne ajuta să ne atingem obiectivele.

Vei lucra îndeaproape cu colegii din Directia Juridica, cu scopul de a implementa proiectele.

Vei lucra cu oameni pasionați care te vor îndruma și te vor ajuta să intri pregătit în orice mediu de lucru.

Profil :

  • Student sau absolvent de Drept;
  • Experiență anterioară de lucru ar fi apreciată;
  • Team player căruia îi place să colaboreze și să lucreze în echipă;
  • Aptitudini de comunicare;
  • Competențe lingvistice : limba engleză ; limba franceză constituie un avantaj;
  • Să știi să lucrezi în MS Office Word, Excel, Power Point;
  • Competențe personale : empatie, integritate & loialitate, atenție la detalii.
  • Responsabilități :

    Vei participa la proiectele Directiei Juridice. Pentru a ne susține eforturile, vei lua parte la activitati administrative și juridice din domeniul dreptului civil, comercial, financiar, fiscal și administrativ, cuprinzând :

  • Organizare ședințe și pregătire documente pentru acestea;
  • Analiză documentații și redactare acte procesuale necesare în cursul judecării litigiilor;
  • Redactare cereri și documente specifice, rapoarte, prezentări Power Point, note informative ;
  • Documentare legislativă ;
  • Întocmire opinii juridice ;
  • Activitate de arhivă la instanțe, carte funciară;
  • Orice alte cereri administrative și juridice, conform solicitărilor Clientului.
  • Toate candidaturile vor fi luate in considerare indiferent de naționalitate, origine etnică, gen, dizabilitate, vârstă, rasă, culoare, religie, stare de graviditate, identitate de gen sau orientare sexuală

    12 months

    Renault Group is committed to creating an inclusive working environment and the conditions for each of us to bring their passion, perform to the full and grow, whilst being themselves.

    We find strength in our diversity and we are engaged to ensure equal employment opportunities regardless of race, colour, ancestry, religion, gender, national origin, sexual orientation, age, citizenship, marital status, disability, gender identity, etc.

    If you have a disability or special need requiring layout of the workstation or work schedule, please let us know by completing this form.

    Raportați această lucrare