Specialist Resurse Umane
British American Tobacco
Ploiesti, RO
3 zile în urmă

Level : Experienced Professional

Job Type : Permanent

Contractual Legal Entity : BAT Investment (Romania) (RO12)

Scop :

  • Asigura activitatile de salarizare pentru toti angajatii companiei;
  • Asigura alinierea politicilor de resurse umane, in linie cu strategia regionala si globala de resurse umane, la nevoile si obiectivele locale de business;
  • Responsabilitati principale :

  • Activitatea de Salarizare :
  • Intocmire pontaj (la nevoie) pentru angajatii BAT; intretinerea structurii utilizatorilor de pontaj in aplicatia TrueHR;
  • Acordare suport angajatilor / managerilor pentru intocmire si reglare pontaj si operare in modulul Employee Self Service;
  • Reglarea neregulilor de pontaj rezultate la importul de date de pontaj in aplicatia TrueHR;
  • Intocmirea si transmiterea catre UCMS a tuturor fisierelor necesare calculului salarial final;
  • Colectare si transmitere pe e-mail si in original la UCMS a certificatelor medicale, precum si corectia erorilor din import (daca este cazul).
  • Depunerea dosarului de recuperare sume din FNUASS la Casa de Sanatate;
  • Verificarea statului de plata si a tuturor rapoartelor salariale;
  • Transmitere rapoarte contabile catre departamentul Financiar Contabil;
  • Inregistrare la autoritati a Declaratiei 112
  • Raportari interne;
  • 2. Asigura suport si consultanta sefilor directi referitor la modul de interpretare si aplicare a politicilor de resurse umane.

    3. Colaboreaza cu furnizorul de servicii de munca temporara si se asigura ca necesarul de forta de munca temporara este asigurat conform solicitarilor zilnice / saptamanale si in limitele bugetului agreat.

    4. Mentine bazele de date ale departamentului de resurse umane si pregateste diverse rapoarte cerute de seful direct sau de echipa de management.

    5. Responsabil pentru activitati administrative (SRM, SAP)

    Cunostinte, Aptitudini & Experienta :

  • Studii superioare;
  • Cunostinte bune de PC (in special Microsoft Excel, Word);
  • Abilitati numerice si rationament logic;
  • Aptitudini bune de planificare si raportare;
  • Cunostinte bune a legislatiei fiscale si a legislatiei muncii.
  • British American Tobacco is one of the world’s leading multinational companies, with brands sold in over 200 markets, made in 44 factories in 42 countries.

    We are proud that we are consistently among the top 5 companies on the London Stock Exchange.

    Our portfolio includes our world-famous Global Drive Brands Dunhill, Kent, Lucky Strike, Pall Mall and Rothmans along with many other leading international brands, such as Vogue, Peter Stuyvesant and State Express 555.

    Alongside our traditional tobacco business, we are also developing products that offer consumers potentially less risky alternatives to regular cigarettes.

    Our Next Generation Products are already leading the way in the Industry of vapour and tobacco heating devices. We continue to develop a solid portfolio of consumer solutions which already include well known global brands like Vype, glo and Voke.

    Job Segment : ERP, SAP, HVAC, Technology, Operations

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite