Agent vanzari Clienti Revanzatori/ Clienti HoReCa
SC METRO Cash & Carry S.R.L.
Constanta
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Spirit comercial foarte dezvoltat, orientare catre client

Abilitatea de a identifica nevoile clientilor si de a construi parteneriate

Buna intelegere a comertului traditional si modern

Specialist in vanzari de tip consultativ, cu experienta dovedita (minim 3 ani)

Abilitatea de a identifica și de a materializa oportunitati

Excelente abilitati de comunicare, negociere si vanzare

Foarte bune abilitati de organizare a timpului si gestionare a resurselor

Cunoştinţe de operare MS Office

Cunoştinţe de limba engleză

Permis de conducere categoria B

Disponibilitate pentru activitatea operativă, de teren

Specific Clienti Revanzator i : Cunostinte despre franciza - reprezintă un avantaj

Specific Clienti HoReCa : Pasiune pentru industria Horeca

Cunostinte despre piata Horeca si livrare, distributie - reprezintă un avantaj

Descrierea jobului

Îndeplineşte planul de vânzări in teritoriul alocat

Efectueaza vizite zilnice la clienti, conform rutelor planificate

Identifica oportunitati pentru cresterea comenzilor pe categorii de produse si solutii pentru dezvoltarea afacerilor clienților săi

Construieşte şi menţine relaţiile cu clienţii deja existenţi şi atrage clienti noi

Aplica si evalueaza planurile de promovare a vanzarilor, ofera feedback și ia masuri atunci când este necesar

Asigura incasarea in termenul stabilit a tuturor facturilor de vanzare catre client

Este dedicat, are initiativa si este condus de dorinta de performanta

Specific Clienti Revanzatori : Asigura suport pentru deschiderea magazinelor in regim de francize

Specific Clienti HoReCa : Asigura integrarea in proiectul de livrare catre clienti

Raportați această lucrare