Asistent comercial/ Responsabil execuție contracte
Ergo Human Resources SRL
Cluj‑Napoca
‎în urmă cu 2 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Eşti o persoană cu experienţă şi rezultate în domeniul administrării sau logistica? Te vezi lucrând în Cluj-Napoca pe termen lung?

Ești în largul tău când trebuie să lucrezi cu detalii, acte și termene limită? Te consideri meticulos și un om de bază?

Dacă DA, eşti persoana pe care o căutăm!

Cerinţe :

  • experienţă în administrație sau pe poziții similare min. 1-2 ani;
  • studii superioare finalizate (economie, drept sau administrare afaceri- poate fi avantaj);
  • abilităţi de comunicare, planificare, organizare și meticulozitate;
  • cunoştinţe avansate de limba engleză și maghiară (scris, vorbit);
  • cunoştinţe operare PC (suita Office, eventual SAP sau un ERP);
  • Descrierea jobului

    Responsabilităţile postului tău :

  • este responsabil pentru execuția contractelor de vânzare si cumpărare si si onorarea lor in perioada contractuala
  • pregătirea graficului de livrare pentru clienți in concordanta cu perioada contractuala si ținând cont de urgente
  • pregătirea graficului de livrare pentru furnizori in concordanta cu perioada contractuala si ținând cont de urgente
  • adunarea tuturor informațiilor de la fermieri privind disponibilitatea produselor pentru livrare
  • verificarea bonificațiilor de la clienți si transmiterea lor către furnizori
  • introducerea comenzilor de încărcare către clienți in sistemul informatic
  • introducerea comenzilor de livrare către furnizori in sistemul informatic
  • comunicarea permanentă cu partenerii companiei vizavi de clauzele contractuale; penalități, perioada de livrare
  • administrarea comenzilor și a livrărilor, prin colaborare cu colegii din diferite departamente (vânzări, logistică, contabilitate);
  • pregătire periodică de rapoarte și a situaților cu livrările ;
  • pregătirea tuturor documentațiilor necesare pentru livrări, coordonare detalii și colaborare permanentă cu echipa de logistică pentru organizarea de transport conform termenelor limită;
  • colaborare cu departamentul de contabilitate pentru pregătirea și trimiterea facturilor din timp, respectiv pentru asigurarea plăților necesare coordonării proceselor alocate- conform termenelor limită din contracte.
  • Beneficii :

    Compania angajatoare îți pune la dispoziție oportunități de dezvoltare profesională într-un mediu de lucru dinamic, stimulativ.

    Vei colabora permanent cu o echipă tânără şi vei avea posibilitate reală de a creşte în organizaţie. Se asigură toate instrumentele necesare bunei desfăşurări a activităţii : training on the job, telefon, laptop, birou în centrul localității Cluj-Napoca.

    Angajarea se face cu normă întregă, perioadă nedeterminată.

    Despre angajator :

    Compania angajatoare a fost înfiinţată în anul 2007, dată la care își începe activitatea în domeniul comerțului cu cereale, semințe oleaginoase și a plantelor furajere, preponderent pe piața din România și UE.

    Succesul companiei se bazează pe vasta experiență a acţionarilor și colaboratorilor mai ales în partea Europei Centrale și de Est, în domeniul agriculturii, industriei de prelucrare (morărit, producția de furaje și creșterea animalelor), precum și a comerțului cu plante cerealiere.

    Cu o continuă ascensiune de la înființare și până în prezent, anul fiscal 2020 a însemnat pentru această companie vânzări de sute de mii de tone de marfă, ceea ce echivalează cu o cifră de afaceri anuală de peste 60 de milioane de euro.

    În completare, este semnificativ comerțul cu semințe oleaginoase, dar paleta include și alte produse din cultura agricolă (orz, secară, grâu dur) precum și o gamă largă de materii prime furajere (soia, floarea soarelui, rapiță, tărâțe de grâu și porumb, DDGS, etc).

    Raportați această lucrare