Farmacist
Farmacia CSC SRL
Piatra Neamt
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare de specialitate finalizate - Facultatea de Farmacie
  • Experienta in farmacii cu circuit deschis - constituie avantaj
  • Autorizatie Libera Practica sau Certificat de Membru al Colegiului
  • Abilitati de relationare si comunicare
  • Persoana entuziasta, pozitiva, motivata, cu spirit de initiativa, orientata spre rezultate si deschisa provocarilor
  • Disponibilitatea deplasarii in mediu rural, transport asigurat.
  • Responsabilitati :

  • Eliberarea medicamentelor pe baza de prescriptie medicala sau fara;
  • Formuleaza recomandari pacientilor despre modul de utilizare al medicamentelor;
  • Face propuneri pentru intocmirea comenzilor de aprovizionare a farmaciei;
  • Verifica si centralizeaza retetele pentru Casa de Asigurari.
  • Administreaza stocurile din farmacie;
  • Ofera asistenta de specialitate pacientilor care se prezinta in farmacie fara prescriptie medicala;
  • Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse.
  • Beneficii :

  • Salariu atractiv;
  • Posibilitatea de a exercita liber profesia de farmacist.
  • Raportați această lucrare