Planificator Productie
SC Lear Corporation Romania SRL
Iasi
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice sau economice
  • Cunostinte de limba engleza nivel avansat
  • Cunostinte operare PC nivel avansat (Ms Office)
  • Experienta minim un an in activitati de productie - reprezinta un avantaj
  • Abilitati de comunicare in relatia cu clientul (intern si extern)
  • Persona corecta, puternica, bun lucrator in echipa
  • Abilitati de lucru in situatii de stres
  • Persoana organizata si ordonata.
  • Descrierea jobului

  • Planifici productia, tinand cont de disponibilitatea tuturor materialelor si echipamentelor necesare pentru executie
  • Analizezi capacitatea de echipamente si numarul de oameni
  • Executi planul de productie in conformitate cu necesarul existent de materiale si echipamente
  • Participi la conferinte cu clientul privind constrangeri de materiale sau de capacitate a echipamentelor
  • Propui modificarea planului de productie in caz de lipsa de materiale, capacitate de echipamente, lipsa oamenilor
  • Pregatesti planul de productie, luand in considerare toate informatiile necesare care pot avea un impact asupra realizarilor
  • Urmaresti realizarile din productie versus ce a fost planificat, si communici catre echipa si client
  • Raportați această lucrare