Manager Clientela Companii Mici - Sucursala Iasi
SOCIETE GENERALE
IASI, Roumanie
4 zile în urmă

Descrierea jobului

  • Dezvolta relatiile cu clientii pe care ii are in portofoliu;
  • Vinde produsele si serviciile bancii, urmarind indeplinirea obiectivelor personale comerciale;
  • Urmareste cresterea rulajelor conturilor pentru clientii existenti, prin propunerea de noi produse si servicii personalizate pe tip de client;
  • Supravegheaza riscurile si optimizeaza rentabilitatea relatiilor a caror responsabilitate o are;
  • Fidelizeaza clientii prin calitatea produselor si a serviciilor oferite;
  • Urmareste evolutia relatiilor cu clientii, consiliaza si rezolva reclamatiile in colaborare cu alte servicii ale bancii;
  • Actualizeaza fisele clientilor;
  • Redacteaza rapoarte de activitate;
  • Urmareste indeplinirea obiectivelor anuale privind numarul si gradul de echipare a clientilor din portofoliile alocate ;
  • Urmareste evolutia soldurilor si operatiunile clientilor importanti;
  • Transmite catre conducere raportari periodice pentru vanzarile din cadrul campaniilor nationale si locale;
  • Pregateste si analizeaza dosarele de credit;
  • Acorda credite si urmareste calitatea portofoliului de credite acordate;
  • Profil

    Studii si Experienta :

  • Cunostinte generale economice, bancare generale, vanzari, specificul si evolutia pietei;
  • Cunostinte tehnico-comerciale specifice produselor bancare;
  • Cunoasterea legislatiei romanesti in materie de credite;
  • Cunostinte informatice : Excel, Word , PPT;
  • Experienta bancara generala sau agent vanzari, asigurari, promoter, relatii publice;
  • Profilul candidatului :

  • Orientare spre client
  • Comunicare
  • Abilitati de vanzare si persuasiune
  • Cooperare, lucru in echipa
  • Obisnuinta de a lucra intr-un mediu operativ
  • Organizare
  • Hotarare si perseverenta in rezolvarea sarcinilor
  • Orientare spre rezultat
  • Descriere

    BRD Groupe Societe Generale este a treia banca din Romania din punct de vedere al activelor, unul dintre marii finantatori ai IMM-urilor, precum si unul dintre cei mai importanti jucatori pe piata de corporate banking din Romania, lider pe piata creditelor sindicalizate.