FUNCTIONAR ADMINISTRATIV -ACHIZITII
INDCAR BUS INDUSTRIES ROMANIA
Brasov
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Persoana ce va face parte din echipa noastra de achizitii este esential sa aiba :

  • atenție la detalii, rigurozitate, organizare, corectitudine, responsabilitate
  • cunoştinţe bune de utilizare PC incluzând Microsoft Office
  • limba spaniola avansat(conditie obligatorie)
  • capacitate de sinteza, adaptabilitate, spirit de echipa, rezistenta la stres, gestionarea optima a timpului, capacitate si dorinta de dezvoltare, implicare
  • Descrierea jobului

    Realizarea operatiunilor legate de gestionarea comenzilor catre furnizori / clienti , in mod optim, conform procedurilor interne si administrarea bazei de date respectand principiile de definire a artcolelor / furnizorilor existenti.

    Principalele responsabilitati :

  • Gestionarea portofoliului de furnizori alocati;
  • Gestionarea şi actualizarea în permanenţă a bazei de date a furnizorilor

  • Operarea modificărilor şi listărilor de preţuri în sistem;
  • Gestionarea relaţiilor cu furnizorii interni / externi ;
  • Întocmirea diverselor rapoarte;
  • Verificarea / urmarirea / corectia comenzilor de aprovizionare conform planificarii furnizate;
  • Realizarea si raportarea comenzilor lansate zilnic;
  • Supervizeaza statusul comenzilor lansate;
  • Supervizeaza procesul de inchidere a comenzilor receptionate sau anulate;
  • Solutionarea problemelor operationale survenite in procesul de livrare a comenzilor cu : furnizorii de marfa sau servicii,

    Realizarea diverselor raportari necesare in departamentul Achizitii.

    Acordarea de sprijin în solutionarea noilor cerinte ce pot aparea zilnic si nu sunt expuse mai sus.

    Oferta(bonusuri,beneficii)

    Salariu atractiv

    Angajarea intr-o companie multinationala si stabila din puncte de vedere financiar

    Posibilitati de dezvoltare profesionala-posibilitate obtinerii unui plan de cariera pentru urmatorii ani.

    Mediu de lucru placut

    Tichete de masa / Tichete cadou

    Asigurare privata de sanatate

    Transport asigurat

    Raportați această lucrare