MARKETING SPECIALIST
SERPICO TRADING
Otopeni
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare specializarea marketing.
  • Persoana ambitioasa, proactiva, asumarea responsabilitatilor.
  • Experienta APROXIMATIV 2-3 ani pe un post similar, preferabil pe segmentul FMCG / FOOD / RETAIL.
  • Excelenta in executie
  • Excelente abilitati de comunicare si lucru in echipa.
  • Pasiune pentru cooking & produse alimentare.
  • Cunostinte bune de limba engleza (scris, vorbit).
  • Cunostinte de operare PC (MS Office in special excel, powepoint, platforme de social media).
  • Descrierea jobului

    Noul Marketing Specialist va avea oportunitatea si provocarea sa contribuie la dezvoltarea brandurilor existente in portofoliul Serpico dar si la crearea unor branduri noi.

    Responsabilitati :

  • Defineste caracteristicile si asigura cresterea brandurilor din portofoliul Serpico.
  • Impreuna cu Marketing Managerul construieste brief-ul de creatie, media, mercantizare, cercetare, urmareste si sustine executia proiectelor, in special in zona dezvoltarii de produs, de ambalaj si a materialelor promotionale.
  • Organizeaza si coordoneaza campaniile de promovare.
  • Evalueaza rezultatele campaniilor si propune activitatile promotionale viitoare.
  • Monitorizeaza si analizeaza activitatile competitorilor si recomanda cai de reactie. Efectueaza vizite de teren pentru a fi la curent cu procesul de dezvoltare a pietei.
  • Mentine legatura cu omologii lor din echipele de marketing ale furnizorilor nostri pentru a asigura implementarea planurilor de marketing pentru fiecare brand.
  • Asigura comunicarea optima cu echipa de vanzari si departamentul de logistica in vederea sincronizarii si alinierii programelor comune.
  • Dezvolta si ofera suport in relatia cu agentiile externe de creatie, design, cercetare, promovare in Social Media.
  • Impreuna cu Marketing Managerul contribuie la planificarea si coordonarea bugetului de marketing.
  • Oferta :

  • Bugetul salarial 3500-4000 RON net.
  • Tichete de masa.
  • Decontarea transportului.
  • Mediu de lucru profesionist, in care procesul decizional se desfasoara cu rapiditate.
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala prin participarea la training-uri, conferinte, targuri de profil.
  • Discounturi la achizitia de produse din portofoliul Serpico.
  • Program de lucru luni - joi 08.00-17.00. Program scurt vinerea 08.00-14.30.
  • Sediul companiei este in Otopeni, jud. Ilfov.
  • Raportați această lucrare