Economist
Mainfreight
Ploiesti
12 zile în urmă

Aplica pentru acest job

Leave this field blank Nume Adresa de e-mail Numar de telefon CV Scrisoare de intentie Observatie Sunt obligatorii Campurile cu

Candidatul ideal pentru aceasta pozitie este recomandat sa aiba urmatoarele calitati :

  • Gandirea analitica si capacitate de a lucra eficient cu un volum mare de date si finalizarea la termenele stabilite
  • Seriozitate, promptitudine si initiativa in rezolvarea problemelor, bune capacitatii de analiza, buna comunicare, spirit de echipa
  • Studii superioare finalizate (contabilitate, finante, economie)
  • Bune cunostinte specifice : legislatie financiar - contabila, contabilitate financiara si de gestiune
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu
  • Cunoasterea in detaliu a pachetului Microsoft Office (in special foi de calcul Excel)
  • Constituie avantaj cunostintele de operare in Navision
  • Descriere responsabilitati :

  • Responsabilitati de emitere si inregistrare facturi clienti
  • Inregistrare facturi furnizori de servicii, deconturi de cheltuieli, registru de casa, reconcilieri solduri clienti / furnizori
  • Realizarea verificarilor lunare si elaborarea balantei de verificare
  • Initierea si inregistrarea ordinelor de compensare
  • Gestionarea contractelor de clienti si furnizori
  • Gestiunea stocurilor (NIR, bon de consum)
  • Aplica pentru acest job